Marktsteft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marktsteftmiasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, w powiecie Kitzingen, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Marktbreit. Leży ok. 5 km na południe od Kitzingen, nad lewym brzegiem Menu.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Dzielnice[ | edytuj kod]

W skład miasta wchodzą dwie dzielnice:

 • Marktsteft
 • Michelfeld
 • Zabytki[ | edytuj kod]

 • doki
 • dom Keerlshaus
 • grodzisko
 • nekropolia
 • Oświata[ | edytuj kod]

  W mieście znajduje się szkoła podstawowa i ewangelickie przedszkole.

  Warto wiedzieć że... beta

  Marktbreit – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, w powiecie Kitzingen, siedziba wspólnoty administracyjnej Marktbreit. Leży ok. 7 km na południe od Kitzingen, nad Menem, przy autostradzie A7 i linii kolejowej Monachium - Ingolstadt - Würzburg.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Region Würzburg (niem. Planungsregion Würzburg) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia. Siedzibą regionu jest miasto Karlstadt.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Kitzingen – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, siedziba powiatu Kitzingen, oraz wspólnoty administracyjnej Kitzingen, do której miasto jednak nie należy. Leży nad Menem, przy drodze B8 i linii kolejowej Monachium – Norymberga – Würzburg.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama