• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Markt Wald

  Przeczytaj także...
  Region Donau-Iller – region w Niemczech. Region leży w dwóch krajach związkowych: Badenia-Wirtembergia w rejencji Tybinga oraz Bawaria (Planungsregion) w rejencji Szwabia. Siedzibą regionu jest miasto Ulm.Augsburg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, siedziba rejencji Szwabia, regionu Augsburg oraz powiatu Augsburg, chociaż do niego nie należy. Leży nad rzekami Lech i Wertach, na przedgórzu alpejskim na wysokości 494 m n.p.m.
  Szwabia (niem. Schwaben lub Schwabenland) – to historyczna i etniczna kraina Niemiec. Elementem wyróżniającym i spajającym Szwabię jest dialekt szwabski, określany też jako odrębny język.

  Markt Waldgmina targowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Szwabia, w regionie Donau-Iller, w powiecie Unterallgäu. Leży w Szwabii, w Parku Natury Augsburg – Westliche Wälder, około 13 km na północny wschód od Mindelheimu, przy linii kolejowej Augsburg - Bad Wörishofen.

  Gmina targowa (niem. Marktgemeinde lub Markt) – to rodzaj gminy posiadającej prawa targowe, wyróżniona ze względów historycznych. Gminy takie występują w Bawarii, Austrii i Południowym Tyrolu.Mindelheim – miasto w południowych Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, siedziba powiatu Unterallgäu, w Szwabii, około 30 km na wschód od Memmingen, przy autostradzie A96, drodze B16, B18 i linii kolejowej (Monachium - Memmingen).

  Dzielnice[]

  W skład gminy wchodzą następujące dzielnice: Anhofen, Bürgle, Immelstetten, Markt Wald, Oberneufnach, Schnerzhofen i Steinekirch

  Demografia[]

  Polityka[]

  Wójtem gminy jest Peter Wachler, rada gminy składa się z 14 osób.

  Oświata[]

  W gminie znajduje się przedszkole oraz szkoła podstawowa (7 nauczycieli i 118 uczniów).

  Bad Wörishofen– miasto w Bawarii (południowe Niemcy), w rejencji Szwabia, w powiecie Unterallgäu, w regionie Allgäu, około 10 km na południowy wschód od Mindelheim. Miejscowość uzdrowiskowa.Powiat Unterallgäu (niem. Landkreis Unterallgäu) - powiat w rejencji Szwabia w niemieckim kraju związkowym Bawaria, w Szwabii i Allgäu.

  Zobacz też[]

 • Wald
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

  Reklama