• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mark Salling  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Audrina Cathleen Patridge (ur. 9 maja 1985) – amerykańska aktorka i osobowość telewizyjna. Najlepiej znana jako jedna z głównych postaci reality show Wzgórza Hollywood (The Hills) w telewizji MTV. W 2010 Audrina pojawi się w swoim własnym programie The Audrina Show.Naya Marie Rivera (ur. 12 stycznia 1987) – amerykańska piosenkarka i aktorka telewizyjna. Występowała gościnnie w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: CSI: Miami (2008), czy Baywathch (1996). Obecnie kojarzona głównie z rolą cheerleaderki Santany Lopez, granej w popularnym musicalowym serialu stacji FOX, Glee. W 2010 r. znalazła się na 61 miejscu w zestawieniu 100 najgorętszych kobiet miesięcznika Maxim, w 2011 r. na 43. miejscu zaś rok później na 27. tej samej listy. Wystąpiła w teledysku Omariona.,. W 2012 roku poprowadziła galę GLAAD Media Awards razem z inną gwaizdą serialu Glee Corym Monteithem. Od kwietnia związana z amerykańskim raperem Big Sean. 9 września 2013 r. w Los Angeles miała miejsce premiera jej pierwszego Singla „Sorry”. 4 października 2013 roku zaręczyła się z raperem Big Sean

  Mark Wayne Salling (ur. 17 sierpnia 1982 w Dallas, zm. 30 stycznia 2018 w Los Angeles) – amerykański aktor telewizyjny i muzyk. W serialu musicalowym Glee (FOX) grał postać Noah „Pucka” Puckermana.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Przyszedł na świat w Dallas w Teksasie jako młodsze z dwojga dzieci szkolnej sekretarki Condy Sue (z domu Wherry) i księgowego Johna Roberta Sallinga Jr.. Wychowywał się w surowym chrześcijańskim domu i uczęszczał do Providence Christian School oraz Our Redeemer Lutheran. Rozpoczął edukację w Culver Military Academy, ale jej nie ukończył. W szkole średniej, Lake Highlands High School, należał do drużyny zapaśniczej, a jego klasową koleżanką była także Annie Clark. Po ukończeniu szkoły w 2001 przeprowadził się do Los Angeles. Uczęszczał do Los Angeles Music Academy College of Music w Pasadenie w Kalifornii i uczył się gry na gitarze.

  Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 1996 zadebiutował na ekranie w filmie Dzieci kukurydzy IV: Zgromadzenie (Children of the Corn IV: The Gathering) z Naomi Watts. 8 lutego 2008 ukazał się jego debiutancki album Smoke Signals. wydany przez Jericho Records. W 2009 został zaangażowany do roli Noah „Pucka” Puckermana w serialu musicalowym FOX Glee. W roku 2010 nagrał drugą płytę Pipe Dreams.

  New York Daily News - piąta pod względem rozpowszechnienia gazeta codzienna w Stanach Zjednoczonych, z dziennym nakładem 632.595 egzemplarzy. Powstała w 1919 roku i była pierwszą amerykańską gazetą drukowaną w formie tabloidu. Jej właścicielem jest Mortimer Zuckerman. Daily News zdobyła dziesięć nagród Pulitzera.17 sierpnia jest 229. (w latach przestępnych 230.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 136 dni.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Annie Clark (ur. 1982 w Tulsa) – amerykańska multiinstrumentalistka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która także występuje i nagrywa jako St. Vincent. Jest byłą członkinią zespołu The Polyphonic Spree oraz koncertującym muzykiem w ramach tournée awangardo-folkowego artysty Sufjana Stevensa.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Asfiksja (zamartwica) – stan niedoboru tlenowego w organizmie. Jeśli nie podejmie się natychmiastowych czynności ratowniczych, prowadzi do szybkiej utraty przytomności i śmierci. Asfiksja to inaczej uduszenie lub anoksemia.
  Strażnik Teksasu (Walker, Texas Ranger) – amerykański serial telewizyjny produkowany w latach 1993-2001. Emitowany był w USA przez CBS, a w Polsce przez Polsat oraz TV 4. Obecnie, serial nadawany jest na kanale Universal Channel. Tytułową rolę w serialu grał Chuck Norris jako Cordell Walker, a towarzyszyli mu Clarence Gilyard Jr. oraz Sheree J. Wilson.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  HuffPost (The Huffington Post do kwietnia 2017, czasami wyczytywane w skrócie jako HuffPo) – amerykańska liberalna witryna newsowa i blog polityczny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.9 sek.