• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mario Maino

  Przeczytaj także...
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  36. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1963 odbyły się w belgijskim mieście Ronse, w dniach 10 - 11 sierpnia 1963 roku.

  Mario Maino (ur. 8 października 1940 w Villaverla) - włoski kolarz szosowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze Mario Maino osiągnął w 1962 roku, kiedy wspólnie z Antonio Taglianim, Dino Zandegù i Danilo Grassim zdobył złoty medal w drużynowej jeździe na czas na mistrzostwach świata w Salò. Jako że był to debiut tej konkurencji, Włosi zostali pierwszymi w historii drużynowymi mistrzami świata. W tej samej konkurencji reprezentacja Włoch w składzie: Mario Maino, Pasquale Fabbri, Danilo Grassi i Dino Zandegù zdobyła srebrny medal na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Ronse. Ponadto w 1962 roku był drugi we francuskim Tour de l'Avenir, a dwa lata później był siódmy w Tre Valli Varesine. Nigdy nie wystąpił na igrzyskach olimpijskich. Jako zawodowiec startował w latach 1963-1967.

  Pasquale Fabbri (ur. 2 kwietnia 1942 w miejscowości Galeata) – włoski kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.35. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym 1962 odbyły się we włoskiej miejscowości Salò, w dniach 29 sierpnia - 2 września 1962 roku. Były to pierwsze mistrzostwa, na których rozegrano zawody w drużynowej jeździe na czas mężczyzn.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.