• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maria Teresa Albaracin

  Przeczytaj także...
  Święta Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, znana też jako Mała Teresa, Mały Kwiatek; właśc. (fr.) Marie Françoise Thérèse Martin (ur. 2 stycznia 1873 w Alençon, Francja, zm. 30 września 1897 w Lisieux) – francuska karmelitanka bosa, dziewica i święta Kościoła katolickiego oraz doktor Kościoła.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
  Sługa Boży (łac. Servus Dei) – określenie stosowane w Kościele katolickim oznaczające osobę zmarłą, wobec której rozpoczęto proces beatyfikacyjny.

  Maria Teresa Albaracin (ur. 1 maja 1927 w Puerto de Mazarron; zm. 12 marca 1946 w Barcelonie) – Służebnica Boża Kościoła katolickiego.

  Nowicjat – czas, w którym rozpoczyna się życie we wspólnocie zakonnej. Ma on kilka celów. Przede wszystkim to czas dokładniejszego rozpoznawania Bożego powołania każdego nowicjusza czy nowicjuszki, właściwego danej wspólnocie. Kolejnym celem nowicjatu jest doświadczenie sposobu życia zgromadzenia, by nowicjusze uformowali umysł i serce jego duchem, a także by można było potwierdzić ich zamiar i zdatność do życia we wspólnocie.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Pochodziła z religijnej rodziny. Była zafascynowana z historią życia św. Teresy z Lisieux, a w wieku 16 lat, w 1943 roku, rozpoczęła nowicjat i przyjęła imię zakonne Maria Tereska. Potem rozpoczęła pracę w przedszkolu opiekując się z dziećmi. Mając 18 lat w 1945 roku ciężko zachorowała i zmarła w 1946 roku. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. MARÍA DEL CARMEN ALBARRACÍN PASCUAL (MARÍA TERESA) (ang.). [dostęp 2012-04-07].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama