• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maria Kuczma

  Przeczytaj także...
  3 października jest 276. (w latach przestępnych 277.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 89 dni.Biologia molekularna – nauka podstawowa zajmująca się biologią na poziomie molekularnym. Bada, w jaki sposób funkcjonowanie organizmów żywych uwarunkowane jest właściwościami budujących je cząsteczek, a zwłaszcza biopolimerów, jakimi są kwasy nukleinowe i białka. Zazębia się ona z takimi dziedzinami wiedzy jak genetyka, biochemia, biofizyka czy cytologia.
  Harcmistrz – najwyższy harcerski stopień instruktorski, zdobywany przez instruktorów harcerskich. Oznaczany czerwoną podkładką pod krzyżem harcerskim oraz czerwoną lilijką naszytą na lewym ramieniu munduru harcerskiego. Często zapisywany w skrócie jako hm. przed imieniem i nazwiskiem.

  Maria Kuczma - urodzona w Poznaniu, instruktorka harcerska w stopniu harcmistrzyni, z wykształcenia biolog molekularny.

  Ma męża Mariusza (harcmistrza), troje dzieci: Michał (1996), Wojtek (1998), Antek (2001). Mieszkają w Koziegłowach.

  Harcerstwo[]

 • była Komendantka Zachodniej Chorągwi Harcerek (ZHP rok zał. 1918)
 • była trzecia Naczelniczka Harcerek ZHP rok zał. 1918
 • była Naczelniczka Harcerek ZHR (3 października 1992 - 12 czerwca 1994)
 • członkini Komisji Instruktorskiej i Szkoły w Wielkopolskiej Chorągwi Harcerek

 • Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Związek Harcerstwa Polskiego rok założenia 1918 (ZHP-1918) - organizacja harcerska powstała w 1989 roku z inicjatywy krakowskich instruktorów Ruchu Harcerstwa Rzeczypospolitej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wielkopolska Chorągiew Harcerek ZHR - jednostka terytorialna Organizacji Harcerek ZHR. Zrzesza hufce i związek drużyn działające na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego oraz częściowo województwa lubuskiego.
  Naczelniczka Harcerek ZHR - instruktorka ZHR w stopniu harcmistrzyni, która została wybrana przez instruktorki spośród kandydatek na tę funkcję na Zjeździe ZHR. Należy do Rady Naczelnej ZHR oraz Naczelnictwa, kieruje Organizacją Harcerek i jest przełożoną instruktorek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.