• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maria João Koehler

  Przeczytaj także...
  Tenisowy turniej wielkoszlemowy US Open w roku 2011 odbywał się w dniach 29 sierpnia–12 września na nowojorskich kortach Flushing Meadows.Australian Open 2012 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 16-29 stycznia, tradycyjnie na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Była to 100. edycja rozgrywek oraz 25. odsłona imprezy na kortach Melbourne Park.
  Vila Real de Santo António - miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve.

  Maria João Koehler (ur. 8 października 1992 w Porto) – portugalska tenisistka.

  Tenisową karierę rozpoczęła dokładnie w dzień swoich czternastych urodzin, tj. 8 października 2006 roku, wygrywając kwalifikacje do turnieju ITF w Bradze, w których wzięła udział dzięki dzikiej karcie. W turnieju głównym zakończyła swój udział na pierwszej rundzie. W czerwcu 2008 roku osiągnęła finał podobnego turnieju w Montemor-o-Novo a w maju 2009 roku wygrała swoje pierwsze turnieje – singlowy w Cantahede i deblowy w Vila Real de Santo António. W sumie wygrała trzy turnieje singlowe i cztery deblowe rangi ITF.

  Tenisowy turniej WTA Estoril Open 2009 odbył się w dniach 4 maja – 10 maja w portugalskim Estoril na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 147 175 euro.Tenisowy turniej WTA Estoril Open 2010 odbył się w dniach 3 maja - 9 maja w portugalskim Estoril na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 220 000 dolarów amerykańskich.

  W 2009 roku zadebiutowała również w rozgrywkach cyklu WTA, grając z dziką kartą w pierwszej rundzie gry pojedynczej turnieju Estoril Open. Na podobnych zasadach wzięła udział w tym samym turnieju w latach 2010 i 2011, ale też zakończyła rozgrywki na pierwszej rundzie. W 2011 roku zagrała w kwalifikacjach do turnieju wielkoszlemowego w US Open, w których przegrała z Kanadyjką polskiego pochodzenia Aleksandrą Wozniak w pierwszej rundzie. W styczniu 2012 roku zagrała z powodzeniem w kwalifikacjach do Australian Open, pokonując Misaki Doi, Marię Elenę Camerin oraz Julię Boserup, i zagrała w turnieju głównym. W pierwszej rundzie trafiła jednak na obrończynię tytułu, Kim Clijsters i przegrała 5:7, 1:6, tym samym odpadając z turnieju.

  Tenisowy turniej WTA Estoril Open 2011 odbył się w dniach 25 – 30 kwietnia w portugalskim Estoril na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 220 000 dolarów amerykańskich.Braga – jedno z najstarszych miast w Portugalii o ponad 2000-letniej historii oraz jedno z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Założone w czasach rzymskich jako Bracara Augusta. Leży w dystrykcie Braga, w regionie Północ, w podregionie Cávado. Braga jest miastem centralnym Wielkiej Aglomeracji Minho (port. Grande Área Metropolitana do Minho), która liczy ponad 800 tys. mieszkańców.

  Po turnieju australijskim awansowała do drugiej setki światowego rankingu WTA, na miejsce 194.

  Od 2008 roku jest reprezentantką swojego kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.

  Wygrane turnieje singlowe[]

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 27 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 27 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). fedcup.com. [dostęp 27 sierpnia 2013]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Montemor-o-Novo to miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Évora, w regionie Alentejo w podregionie Alentejo Central.
  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.
  Dzika karta (ang. wildcard), termin oznaczający dopuszczenie do zawodów, zwykle rangi mistrzowskiej, drużyny lub zawodnika niespełniającego formalnych warunków uczestnictwa. Prawo to przysługuje zazwyczaj organizatorom rozgrywek.
  Aleksandra Wozniak (ur. 7 września 1987 w Montrealu) – kanadyjska tenisistka pochodzenia polskiego, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.
  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
  Wielki Szlem – w tenisie odniesienie zwycięstw przez zawodniczkę lub zawodnika we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych. Należą do nich następujące turnieje: międzynarodowe mistrzostwa Australii, Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.