• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Margate - stacja kolejowa

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
  Ramsgate – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet, port na wschodnim wybrzeżu Anglii. W 2011 roku civil parish liczyła 40 408 mieszkańców.

  Margate – stacja kolejowa w Margate, w hrabstwie Kent, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Jest obsługiwana przez Southeastern.

  Pociąg ze stacji kursują do London Victoria przez Chatham, lub do London St Pancras przez Ramsgate, Canterbury West i Ashford International. W godzinach szczytu pociągi kursują na St Pancras przez Chatham i Gravesend i na Cannon Street Station w Londynie.

  Na przełomie 2008/09 z usług stacji skorzystało 0,672 mln pasażerów.

  Gravesend – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Kent, położone na południowym brzegu Tamizy, naprzeciwko miasta Tilbury w hrabstwie Essex.Canterbury West – jedna z dwóch stacji kolejowych obsługujących Canterbury, w krabstwie Kent, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Zandjuje się na północny zachód od centrum miasta. Jest obsługiwana przez Southeastern.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Estimates of station usage | Office of Rail and Road, www.rail-reg.gov.uk [dostęp 2017-11-25] (ang.).
  Warto wiedzieć że... beta

  Victoria Station – jedna z głównych stacji kolejowych w Londynie, znajduje się w City of Westminster. Stacja została otwarta w 1862, obecnie znajduje się tam 19 peronów. W roku 2005 obsłużyła około 61,65 mln pasażerów.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  St Pancras International (do 14 listopada 2007 St Pancras railway station) – międzynarodowa stacja kolejowa znajdująca się w północnej części centrum Londynu, pomiędzy British Library na zachodzie a dworcem King’s Cross Station na wschodzie. Budynek dworca pochodzi z XIX wieku, obecnie posiada 15 peronów (w tym 3 jeszcze nieotwarte) i obsłużył w 2005 4,429 mln pasażerów.
  Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Ashford International – stacja kolejowa w Ashford, w Anglii. Zatrzymują się na niej niektóre (4 dziennie w każdą stronę) pociągi międzynarodowe firmy Eurostar, a także składy dwóch przewoźników realizujących połączenia krajowe. Pociągi Southern jeżdżą stąd do Brighton. Z kolei Southeastern oferuje kursy do Londynu, Dover, Ramsgate, Canterbury i Margate. Ta ostatnia firma jest także zarządcą stacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.