• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Margate - RPA

  Przeczytaj także...
  Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).Lotnisko Margate (kod ICAO: FAMG, IATA MGH) - lotnisko w Margate, położone w południowo-wschodniej Republice Południowej Afryki.
  Afryka Południowa – region Afryki, obejmujący południową część kontynentu. Zazwyczaj do krajów Afryki Południowej zalicza się:

  Margate – miasto zamieszkane przez 26 786 ludzi w Republice Południowej Afryki, w prowincji KwaZulu-Natal.

  Margate jest nadmorskim (nadoceanicznym) ośrodkiem wypoczynkowym, położonym 20 km na południowy zachód od Port Shepstone. Przez miasto przechodzi uchodząca do oceanu rzeka Nkhongweni. Miasto założył w roku 1908 Henry Richardson, nazywając je nazwą miasta Margate w Anglii.

  W mieście znajduje się lotnisko Margate Airport.

  KwaZulu-Natal – prowincja Republiki Południowej Afryki zamieszkana głównie przez ludność wywodzącą się z grupy ludów Bantu. Powstała w 1994 roku w wyniku włączenia bantustanu KwaZulu do prowincji Natal. Największe miasto i zarówno ośrodek przemysłowy to Durban. W latach 1839-1843 istniała na tym terytorium republika burska o nazwie Natal. Prowincja stanowi tradycyjną ojczyznę Zulusów.Port Shepstone – miasto, zamieszkane przez 37 089 ludzi, w Republice Południowej Afryki, w prowincji KwaZulu-Natal.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. SOUTH AFRICA: KwaZulu-Natal (ang.). City Population. [dostęp 2018-07-03].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.648 sek.