• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marek Modzelewski

  Przeczytaj także...
  Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie – teatr założony w 1944 roku z siedzibą przy ulicy Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie.Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego – teatr założony w styczniu 1976 roku z siedzibą przy ul. Kasprzaka 22 w Warszawie (w budynku biurowym ZRK, wcześniej mieszczącym też Kino Mazowsze).
  Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną.

  Marek Modzelewski (ur. 30 listopada 1972 w Radomiu) - polski lekarz, scenarzysta i dramaturg.

  Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Akademii Medycznej w Warszawie.

  Autor sztuk teatralnych, tekstów Kabaretu im. Romana (zdobywcy Grand Prix na I. Ogólnopolskim Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych PrzeWAŁka i Grand Prix XX Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim) i tekstów do programu HBO Na stojaka. Scenarzysta serialu Barwy szczęścia. Wystąpił również gościnnie w etiudzie filmowej 483 km (2005) w reżyserii Joanny Kaczmarek.

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – teatr z siedzibą w Radomiu, kontynuujący tradycje Teatru Rozmaitości, którego geneza sięga 1809.VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – szkoła średnia założona w 1912, wchodząca w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Od 2007 dyrektorem szkoły jest mgr inż. Romuald Lis. Zastępcami dyrektora są: mgr Łucja Banaszkiewicz oraz mgr Mirosław Mortka. Liceum wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

  Życie prywatne[]

  Mąż aktorki Izabeli Kuny, z którą wychowuje córkę Nadię (ur. 1996, córka Dariusza Kurzelewskiego) oraz syna Stanisława (ur. 2009). Ze związku z aktorką Kamilą Calińską ma syna Filipa (ur. 2004).

  Dramaty[]

 • All inclusive - premiera 8 czerwca 2007 Teatr Wybrzeże
 • Dotyk - premiera 22 października 2005 Teatr Powszechny w Warszawie
 • Henryk Św.- albo kto następny - premiera 12 grudnia 1998 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
 • Imieniny - premiera 20 czerwca 2006 Teatr Narodowy w Warszawie
 • Koronacja - premiera 28 stycznia 2004 Teatr Narodowy w Warszawie
 • Król dramatu - premiera 18 maja 2012 Teatr IMKA w Warszawie
 • Siostry przytulanki - premiera 10 stycznia 2009 Teatr na Woli
 • Starsza pani prycha - premiera 6 kwietnia 2002 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
 • Szwedzki stół - premiera 5 listopada 2012 Teatr Capitol w Warszawie
 • Zabij mnie - premiera 22 marca 2003 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
 • Przypisy

  Teatr Narodowy w Warszawie – najstarszy, obecnie istniejący, teatr w Polsce, założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pierwszy stały teatr na ziemiach polskich powstał 17 lat wcześniej w Białymstoku.PrzeWAŁka – Ogólnopolska Giełda Kabaretowa odbywająca się cyklicznie od 1999 roku. Początkowo konkurs organizowany był w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju (zawsze pod koniec marca), a od 2006 roku impreza została przeniesiona do Hotelu Maria w Wałbrzychu i odtąd odbywa się w maju.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Warszawski Uniwersytet Medyczny – największa polska publiczna uczelnia medyczna; prowadzi kształcenie na 14 kierunkach i 1 specjalności oraz studia podyplomowe, studia doktoranckie oraz kształcenie ustawiczne (kursy dokształcające i specjalizacyjne). Uczelnia kształci niemal 9 tys. studentów, w tym prawie 600 obcokrajowców. Kadra dydaktyczno-naukowa liczy ponad 1,5 tys. pracowników, w tym 150 profesorów tytularnych.
  Etiuda – krótki utwór w sztuce, mający na celu doskonalenie stylu literackiego, gry aktorskiej, techniki malarskiej itp. W niektórych rodzajach dzieł (np. w utworach muzycznych) etiudą często nazywa się pełnowartościowe dzieło, kiedy etiuda jest utworem ćwiczącym walory techniczne pianisty, jak również dziełem popisowym.
  Barwy szczęścia – polska opera mydlana emitowana przez telewizję TVP2 od 27 września 2007. Przedstawia życie młodych bohaterów i ich rodzin.
  Teatr Wybrzeże (dawniej Miejski Teatr Wybrzeże i Państwowy Teatr Wybrzeże w Gdańsku) – teatr, instytucja kultury wpisana do rejestru województwa pomorskiego, mająca swoją główną scenę w Gdańsku i scenę kameralną w Sopocie. W latach 2006-2012 teatr ten, obok Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Starego w Krakowie, był jedną z trzech narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.