• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marek Freudenreich

  Przeczytaj także...
  Henryk Tomaszewski (ur. 10 czerwca 1914 w Warszawie, zm. 11 września 2005 w Warszawie) – grafik, rysownik, twórca plakatów, ilustracji.Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – została założona w 1945 w Sopocie jako Państwowy Instytut Sztuk Plastycznych, w póżniejszym okresie przemianowana na Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (PWSSP). W 1954 siedzibę PWSSP przeniesiono z Sopotu do Gdańska, do odbudowanej Wielkiej Zbrojowni. W 1968 uczelnia zyskała nowe, modernistyczne skrzydło według projektu profesora uczelni Ryszarda Semki. Od 1996 posiada status Akademii Sztuk Pięknych.
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.

  Marek Freudenreich (ur. 3 maja 1939 w Poznaniu) – polski grafik, twórca plakatów, pedagog PWSSP w Gdańsku.

  Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (dawniej: Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych; jap. ポーランド日本情報工科大学, Pōrando Nihon Jōhō Kōka Daigaku, dosł. polsko-japońska wyższa uczelnia przetwarzania informacji)) – została założona w 1994 roku przez Fundację Rozwoju Technik Komputerowych powstałą na podstawie porozumienia rządów Polski i Japonii z 1993 roku. Wpisana do rejestru niepaństwowych szkół wyższych decyzją ministra edukacji narodowej z dnia 30 listopada 1994 r. W roku 2007 PJWSTK otworzyła Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Gdańsku. W roku 2010 Ośrodek Dydaktyczny przekształcił się w Zamiejscowy Wydział Informatyki. Od 2009 roku w skład ośrodka wchodzą dwa wydziały:Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – najstarsza wyższa uczelnia artystyczna w Polsce. Jej główna siedziba znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie. Od 2012r. jej rektorem jest prof. Adam Myjak.

  Życiorys[]

  Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w 1963 r. w pracowni profesora Henryka Tomaszewskiego. W Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecna nazwa: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku) pracował w latach 19721983, prowadził Pracownię Podstaw Projektowania Graficznego. Od 2009 roku pracuje na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

  Linki zewnętrzne[]

 • ASP w Gdańsku·strona 398 katalogu · Marek Freudenreich
 • Marek Freudenreich w galerii plakatu filmowego Filmoteki Narodowej „GAPLA • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.