• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marek Czerniawski

  Przeczytaj także...
  Trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.Mariusz Czesław Kuras ps. "Mario", (ur. 21 sierpnia 1965, Częstochowa) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, trener piłkarski.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Marek Czerniawski (ur. 22 listopada 1964 w Zielonej Górze) - trener i polski piłkarz występował na pozycji pomocnika.

  Kariera piłkarska[]

  Karierę rozpoczynał w sezonie 1982/1983 w klubie Zryw Zielona Góra. Po sezonie przeniósł się do Lechii Zielona Góra, gdzie grał 3 sezony. Później grał sezon w Lechu Poznań gdzie zagrał 28 meczów i strzelił 1 bramkę. W 1988 roku grał w Stilonie Gorzów. Po krótkiej przygodzie w Stilonie przeniósł się do GKS Bełchatów. W następnym sezonie wrócił do Lecha. W Poznaniu zagrał w 12 spotkaniach, nie strzelił żadnej bramki. Później grał we Francji. W każdym klubie grał po sezon. Pierw zaczął grać w US Dunkerque. Następnie w EDS Montluçon, ostatnim klubem we Francji był US Argentan. Kiedy powrócił do Polski grał 3. raz w Lechu. Po 24 występach i 1 golu wrócił do Lechii Zielonej Góry. Następny sezon grał w Pogoni Świebodzin. Później już po raz 3. występował w Lechii Zielona Góra. Następnie wrócił do Pogoni Świebodzin. Jednak jeszcze w 1999 roku zaliczył występy w Lechu Sulechów. W 2000 występował w barwach KP Konin. Już 3. raz w Pogoni Świebodzin. W 2006 roku powrócił do gry. Grał w Polmo Kożuchów. W 2009 roku grał jeszcze w oldbojach Lecha Poznań, po tym zakończył karierę.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.

  Kariera trenerska[]

  Po zakończeniu kariery był trenerem Lechii Zielona Góra, a od 1 lipca 2006 roku prowadził Stilon Gorzów, gdzie zastąpił Andrzeja Rejmana, a pracował tam do 26 kwietnia 2007, zastąpił go Mariusz Kuras. Od 18 czerwca 2009 roku do 28 sierpnia 2009 roku trener Polonii Słubice. Od 15 grudnia 2009 roku do 19 października 2010 roku trener drużyny Warty Poznań.

  Kożuchów (niem. Freystadt in Schlesien) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie nowosolskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kożuchów. Historycznie na Dolnym Śląsku. Według danych z 31 grudnia 2012 roku miasto liczyło 9718 mieszkańców.Klub Sportowy Górnik Konin – polski klub piłkarski z Konina, grający w sezonie 2013/2014 w IV lidze (grupa wielkopolska południowa). Największym sukcesem klubu jest udział w finale Pucharu Polski w 1998 roku.

  Przypisy

  1. Marek Czerniawski trenerem Warty Poznań (pol.). 90minut.pl, 15.09.2009. [dostęp 2013-08-15].
  2. Koniec pracy Marka Czerniawskiego w Warcie (pol.). 90minut.pl, 19.10.2010. [dostęp 2013-08-15].

  Linki zewnętrzne[]

 • Marek Czerniawski w bazie 90minut.pl

 • Polonia Słubice – polski klub piłkarski z siedzibą w Słubicach, założony w 1945 roku. W 2011 r. zespół Polonii wycofał się z rozgrywek II-ligowych. Obecnie Polonia występuje w rozgrywkach gorzowskiej klasy okręgowej.ZKS Stilon Gorzów Wielkopolski – polski wielosekcyjny klub sportowy z Gorzowa Wielkopolskiego, który istniał w latach 1947 - 2002.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  KKS Lech Poznań SA – spółka akcyjna prowadząca polski klub piłkarski założony 19 marca 1922 roku w miejscowości Dębiec (teren dzisiejszego Poznania) jako Lutnia Dębiec. Od 30 maja 2006 roku nosi nazwę KKS Lech Poznań Spółka Akcyjna, w wyniku przejęcia klubu przez firmę Amica, sponsora klubu Amica Wronki, a od 20 października 2008 r. jedynym akcjonariuszem jest Invesco SA, której 100% akcji posiada Jacek Rutkowski. Zespół występuje obecnie w T-Mobile Ekstraklasie i jest sześciokrotnym mistrzem Polski, pięciokrotnym zdobywcą Pucharu Polski i czterokrotnym Superpucharu Polski.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Warta Poznań – polski klub piłkarski z siedzibą w Poznaniu. Założony został 15 czerwca 1912 roku i jest najstarszym, obecnie grającym poznańskim zespołem piłkarskim. W swojej historii zdobył dwa tytuły mistrza Polski oraz pięć wicemistrzostw. W klasyfikacji wszech czasów Ekstraklasy zajmuje 25. miejsce. W sezonie 2013/2014 występuje w II lidze w grupie zachodniej.
  GKS Bełchatów – polski klub piłkarski, z siedzibą w Bełchatowie. Oprócz piłki nożnej posiada również sekcje brydża oraz zapasów.
  Sulechów (tuż po wojnie Cylichów, niem. Züllichau) – miasto w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sulechów. Wchodzi w skład Lubuskiego Trójmiasta.
  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.
  Pogoń Świebodzin – polski klub piłkarski z siedzibą w Świebodzinie, założony w 1966 roku. Po sezonie 2012/2013 klub wycofał się z rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej i w sezonie 2013/2014 nie występuje w żadnych rozgrywkach.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.