• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcin Wójcik

  Przeczytaj także...
  Biała i Strzała podbijają kosmos (ros. Biełka i Striełka. Zwiozdnyje sobaki, ang. Space Dogs 3D) – rosyjski film animowany z 2010 roku w reżyserii Swiatosława Uszakowa i Inny Jewłannikowej. Inspirowany historią lotu kosmicznego Biełki i Striełki.Mniam! (ang. SeeFood) – malezyjsko-chiński film animowany z 2011 roku w reżyserii Aun Hoe Gou. Światowa premiera produkcji odbyła się 15 września 2011 roku, natomiast w Polsce 7 października 2011.
  Biała Podlaska – miasto na prawach powiatu na wschodzie Polski, w województwie lubelskim, siedziba powiatu bialskiego i gminy Biała Podlaska. Drugie co do wielkości miasto we współczesnej Polsce na ziemiach, które w okresie od 1569 do 1795 r. w ramach Rzeczypospolitej Obojga Narodów wchodziły w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego.

  Marcin Wójcik, ps. Jabbar (ur. 5 stycznia 1974 w Lublinie) – polski artysta kabaretowy.

  Życiorys[]

  Uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Pomysłodawca i założyciel kabaretu Ani Mru-Mru, który obecnie współtworzy razem z Michałem Wójcikiem i Waldemarem Wilkołkiem. Ukończył warszawską AWF (Wydział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej) i pracował 4 lata jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 33 i Gimnazjum nr 14 w Lublinie (ten sam budynek). Autor większości skeczów i tekstów kabaretu. Na drugim oficjalnym DVD kabaretu przedstawił swój utwór muzyczny pod tytułem Czego szukam.

  Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 (oraz od V sezonu w TVN HD) do 24 października 2009. Zdobywca Telekamery 2007 i 2008 z rekordową ilością głosów, w kategorii serial komediowy.DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.

  Występował w improwizowanym serialu kabaretowym, emitowanym przez TV4, Spadkobiercy. W latach 2009–2012 razem z Robertem Górskim na antenie TVP2 prowadził Kabaretowy Klub Dwójki. Od kwietnia 2015 roku prowadzi program emitowany przez TVP2 Latający Klub 2. Współpracuje z radiem RMF FM, w którym nadaje poranną audycję jako Dj OK.

  Robert Górski (ur. 14 kwietnia 1971 w Warszawie) – polski twórca kabaretowy, najszerzej znany jako lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju.RMF FM (Radio Muzyka Fakty), pierwotnie: Radio Małopolska Fun – pierwsza polska prywatna stacja radiowa, obecnie nadająca w formacie radiowym AC

  Ma córkę Nadię. Jego żoną jest Magdalena Wójcik, która jest właścicielką fitness clubu w Lublinie.

  Filmografia[]

 • 2008: Niania – producent (odc. 92)
 • Polski dubbing[]

 • 2010: Biała i Strzała podbijają kosmos – pchła
 • 2011: Mniam! – Kurambo
 • 2012: Sklep dla samobójców – trener
 • 2013: Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki – Tchórzliwy Lew
 • Przypisy

  Ani Mru-Mru – polski kabaret z Lublina. Obecnie tworzą go Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Kabaret ten powstał we wrześniu 1999. Michał i Marcin mimo, iż noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni.III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie – publiczna szkoła średnia założona w 1921 w Lublinie. Nagradzana była za najlepsze wyniki wśród szkół średnich na Lubelszczyźnie. W 2008 r. III LO im. Unii Lubelskiej zajęło 1. miejsce w woj. lubelskim i 16. miejsce w kraju. Działa tu chór Kantylena, który zdobył Złoty Kamerton w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Od 1 września 2010 roku funkcję dyrektora pełni Grzegorz Lech.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Michał Wójcik, właśc. Paweł Michał Wójcik (ur. 22 listopada 1971 w Lublinie) – polski artysta kabaretowy, jeden z członków kabaretu Ani Mru-Mru.
  Kabaretowy Klub Dwójki – cykliczny program kabaretowy nagrywany w Studio Łęg w Krakowie. Był emitowany na antenie TVP2 w latach 2009-2012. Prowadzili go Robert Górski i Marcin Wójcik.
  Latający Klub 2, czyli wieczór kabaretowy – cotygodniowy program rozrywkowy, emitowany w piątkowe wieczory o 22:15 na antenie TVP2. Premiera pierwszej serii miała miejsce 6 marca 2015 roku. Natomiast premiera serii drugiej miała miejsce 11 września 2015 roku o godz. 21:40.
  Spadkobiercy – sceniczna, improwizowana parodia konwencji opery mydlanej, na motywach między innymi Dynastii, Dallas czy Santa Barbara. Obecnie jest emitowany jako niezależny serial telewizyjny w TV 4 i Comedy Central Polska. W internecie pojawiają się też odcinki, które były kręcone w klubie Gęba i na różnych festiwalach.
  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.
  Lublin (łac. Lublinum, jid. לובלין, lit. Liublinas, ros. Люблин) – miasto na prawach powiatu, stolica województwa lubelskiego. Położona na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzycą, historycznie w Małopolsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.