• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcin Nitschke  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sheffield – miasto (city) i dystrykt metropolitalny (metropolitan borough) w północnej Anglii w hrabstwie metropolitalnym South Yorkshire. Liczba ludności przekracza 0,5 mln (530,3 tys. w 2007), co czyni je piątym co do wielkości miastem w Anglii. Dawniej miasto silnie uprzemysłowione, które dzisiaj bardziej przemienia się w akademickie. Uniwersytet w Sheffield (University of Sheffield) może się pochwalić 5 noblistami.Kalisz (gr. Καλισία, łac. Calisia, jid. קאַליש) – miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, stolica Kaliskiego, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, główny ośrodek aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; stolica diecezji kaliskiej.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Marcin Nitschke (ur. 26 maja 1983 w Zielonej Górze) – polski snookerzysta. Trenuje w prowadzonym przez siebie klubie HotShots Snooker&Bilard, gdzie również prowadzi Akademię Snookera. Jego najwyższy break turniejowy to 129 punktów, a treningowy 147. Jako ulubionego zawodnika snookera wymienia Ronnie O’Sullivana.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Break snookerowy – liczba punktów zdobyta we fragmencie meczu snookera rozgrywanym nieprzerwanie przez jednego zawodnika (w czasie jednego podejścia do stołu).

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 2 Inne osiągnięcia
 • 3 Przypisy
 • 4 Bibliografia
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wels – miasto w północnej Austrii, drugie pod względem liczby ludności miasto kraju związkowego Górna Austria, nad rzeką Traun (dopływ Dunaju), na południowy zachód od Linzu. 57 tys. mieszkańców (2003). Wels jest miastem na prawach powiatu a zarazem siedzibą powiatu Wels-Land.
  Krzysztof Wróbel (ur. 24 czerwca 1981) – polski snookerzysta, Mistrz Polski 2012 r. oraz Drużynowy Vice Mistrz Europy 2011 r. w turnieju który odbywał się na Malcie. Od 2000 roku członek Kadry Narodowej, trenuje i mieszka we Wrocławiu.
  Jarosław Kowalski (ur. 22 stycznia 1974 w Sandomierzu) – polski snookerzysta. Właściciel i zawodnik warszawskiego klubu „147 break”, dwukrotny mistrz Polski w latach 2004–2005. Jego najwyższy break to 119 punktów, a treningowy 147. Jako ulubionego snookerzystę wymienia Ronniego O’Sullivana. W 2007 roku odpadł w pierwszej rundzie nierankingowego, zaproszeniowego turnieju Warsaw Snooker Tour ulegając Szkotowi Graemowi Dottowi 4:2.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Marcin Rafał Jewtuch (urodzony 17 kwietnia 1973 w Warszawie) to zawodowy polski snookerzysta, kilkukrotny mistrz Polski i zwycięzca wielu innych turniejów krajowych. Jego najwyższy break turniejowy to 125 punktów, treningowy –- 147. Jako ulubionego snookerzystę wymienia Alexa Higginsa.
  Ronnie O’Sullivan, właśc. Ronald Antonio O’Sullivan (ur. 5 grudnia 1975 w Wordsley) – angielski snookerzysta, pięciokrotny i aktualny mistrz świata.
  Snooker – gra bilardowa, rozgrywana na stole do bilardu angielskiego (wymiary ok. 3,6 m x 1,8 m), z sześcioma kieszeniami (cztery w rogach oraz dwie znajdujące się w połowie dłuższych band stołu). W grze uczestniczą dwie strony (dwóch zawodników, dwie drużyny).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.149 sek.