• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcin Miller

  Przeczytaj także...
  Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH; dawniej: Akademia Górnicza w Krakowie; nazwa międzynarodowa: AGH University of Science and Technology; dawniej: University of Mining and Metallurgy) – jedna z największych polskich wyższych uczelni, została powołana 8 kwietnia 1919 uchwałą Rady Ministrów. Jest zaliczana do najlepszych uczelni technicznych w kraju. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities z lipca 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 3. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 526. pośród wszystkich typów uczelni.Kochaj i rób co chcesz (ang. Love and Do What You Want) – polsko-amerykańska komedia romantyczna wyprodukowana w 1997 roku w reżyserii Roberta Glińskiego. Zdjęcia do filmu powstały głównie w Parysowie
  Disco polo – gatunek muzyki popularnej, powstały w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa. Gatunek przyniósł popularność w latach 90. XX wieku, z czego największą odniósł w latach 1995-1997. Potem nastąpił stopniowy spadek popularności tego gatunku muzyki, co doprowadziło do upadku tego gatunku muzyki na początku XXI wieku. Odrodzenie tego gatunku muzyki nastąpiło w 2007 roku i od tego momentu disco polo z roku na rok ponownie uzyskuje popularność.

  Marcin Miller (ur. 27 maja 1970 w Prostkach koło Ełku) – lider i wokalista zespołu disco polo Boys.

  Oprócz 31 płyt nagranych z macierzystą grupą, wydał także jesienią 1999 roku solową płytę pt. Zakochany facet. Ma na swoim koncie występ w filmie z 1997 pt. Kochaj i rób co chcesz oraz z 2004 pt. Trzymajmy się planu. Kompozytor i autor tekstów. Jego utwory takie jak Wolność, Kochana uwierz mi, Łobuz, Chłop z Mazur czy Jesteś szalona stały się przebojami. 6 grudnia 2007 Miller wraz z zespołem po 2 latach przerwy wydał płytę Na lajcie. W grudniu 2008 wydał płytę Remix na lajcie. W sierpniu 2009 wydał płytę Dicho a w styczniu 2010 Rock Boys na zlecenie Media Way (Bauer Music).

  Top Chef to amerykański program telewizyjny typu reality show nadawany w telewizji kablowej Bravo, a w Polsce na kanale Kuchnia.tv i Polsat, w którym szefowie kuchni rywalizują między sobą w zadaniach kulinarnych. Są oceniani przez zawodowych szefów i inne znane osoby związane z branżą kulinarną i winiarską. W każdym odcinku eliminują oni jednego lub więcej uczestników. Program produkuje Magical Elves Productions, firma, która stworzyła Projekt Runway.Polo TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna o charakterze muzycznym, wytwórni Lemon Records należącej do ZPR SA. Emituje głównie muzykę disco polo i dance oraz muzykę biesiadną i zagraniczną muzykę dyskotekową. Poza teledyskami w ramówce obecne są programy rozrywkowe i relacje z imprez.

  2 marca 2008 wszedł do domu Wielkiego Brata w programie Big Brother VIP. Dobrowolnie odszedł z domu 21 marca, po 19 dniach. 14 marca 2009 był jurorem specjalnym w programie Jak oni śpiewają. Od 6 października 2012 do 15 grudnia 2012 prowadził program z gatunku talent show pt. "Disco Star", emitowany na antenie Polo TV. Od 22 marca 2014 do 31 maja 2014 prowadził II edycję programu, zasiada również w jury. Od 5 września do 17 października 2014 brał udział w drugiej emitowanej przez telewizję Polsat edycji programu Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Nina Tyrka. Z programu odpadli w siódmym odcinku, zajmując 7. miejsce.

  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Dicho – dwudziesty ósmy album zespołu Boys wydany w 2009 roku w firmie fonograficznej Green Star. Do piosenek "Tu jest", "Kochać to kochać" oraz "Będziesz moja" zostały nakręcone teledyski.

  Od 14 marca do 30 maja 2015 prowadzący III edycji Disco Star, również zasiadał w jury. Od 12 marca 2016 prowadzi IV edycję programu, także w jury. 6 kwietnia 2016 był gościem w programie Top Chef na antenie TV Polsat.

  Biografia[]

  Jest dzieckiem Marii i Waldemara Millerów. Swojemu przedwcześnie zmarłemu ojcu poświęcił utwór Po prostu Waldi. Ma żonę Annę i dwóch synów Alana i Adriana. Obecnie mieszka w Ełku. Przez 3 miesiące był studentem AGH w Krakowie.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • filmpolski.pl Marcin Miller
 • Jak oni śpiewają (ang. Soapstar Superstar) – program rozrywkowy emitowany w Polsce na licencji brytyjskiej. Jest pierwszą zagraniczną wersją tego programu. Prowadzącymi byli Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz.Rock Boys – dwudziesty dziewiąty album zespołu Boys wydany w 2010 roku w firmie fonograficznej Bauer Music.Płyta zawiera standardy polskiej muzyki rockowej. Wydana przez agencję Media Way (BAUER MUSIC) zawiera 10 przebojów oraz książeczkę w środku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Student (łac. studere – starać się, przykładać się do czegoś) – osoba kształcąca się na studiach wyższych.
  Prostki (niem. Prostken) – duża wieś mazurska na terenach pojaćwieskich w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Prostki nad rzeką Ełk. W 2002 roku liczyła 2541 mieszkańców. Położona jest przy drodze krajowej 65 (Gołdap-Bobrowniki) i przy linii kolejowej Ełk-Białystok. Miejscowość jest siedzibą gminy Prostki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.