• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcin Macuk  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Łąki Łan – polski zespół, grający według samych muzyków "Łąki Funk", a według recenzentów połączenie muzyki punk oraz funk. Debiutancka płyta Łąki Łan ukazała się we wrześniu 2005 (wyd. Offmusic). Koncerty zespołu określa się jako energetyczne i pełne humoru.

  Marcin Bartosz Macuk (ur. 20 kwietnia 1976 w Szczecinie), znany również jako Emma Cuk – polski muzyk, kompozytor, wokalista, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  W latach 2001–2008 klawiszowiec zespołu Pogodno. Był pierwszym basistą zespołu Hey, później członkiem zespołu The Days, z którym nagrał dwie płyty: Mr. Right (1993) i Disharmonic Burger Kill (1994). W 1999 r. jako Emma Cuk z zespołem Snuz nagrał płytę Razem, która została nominowana do Fryderyka w kategorii najlepszy album rap/hip-hop. Znany jest również ze współpracy z Katarzyną Nosowską. Pojawił się już na jej pierwszej solowej płycie puk.puk (1996), komponując utwory „O papierkach” i „Na ucho”. Jest kompozytorem wszystkich utworów na płycie UniSexBlues (2007), pod jego dyrekcją powstała płyta Osiecka (2008) i nowe aranżacje piosenek zespołu Hey na koncert z cyklu MTV Unplugged.

  Martyna Jakubowicz (ur. 24 lutego 1955 w Krakowie) – polska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka tworząca muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Współpracował również z Moniką Brodką, Abradabem. Wyprodukował album zespołu Braty z Rakemna. W 2008 r. został laureatem Fryderyka – za produkcję płyty Hey MTV Unplugged. Koncertował razem z grupą Hey w ramach trasy promującej album Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (zamiennie z Krzysztofem Zalewskim). Współpracował z Korą, był kompozytorem i współproducentem muzycznym jej płyty Ping Pong; pierwszym efektem ich pracy był singiel Zabawa w chowanego. Skomponował ścieżki dźwiękowe do filmów Marcina Wrony: „Moja krew” (2009) i „Chrzest” (2010). Od 2013 współpracuje na stałe z zespołem HEY. Do 2018 kontynuuje prace z Katarzyną Nosowską w zespole solowym. W 2017 zaaranżował i wykonał wraz z Jerzym Rogiewiczem oraz zespołem Old Skull Hippie Combo koncert z polskimi przebojami sprzed lat w Filharmonii Szczecińskiej pt.: „Paprykarz Szczeciński i Oranżada”.

  Marcin "AbradAb" Marten (ur. 12 listopada 1978) – polski raper i producent muzyczny. Marcin Marten znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Kaliber 44, którego był współzałożycielem. Od 2002 roku prowadzi także solową działalność artystyczną. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Abradab współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Piotr Banach, Bosski Roman, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Grubson, IGS, L.U.C, Lukatricks, O.S.T.R. oraz Rahim.UniSexBlues – czwarty solowy album Kasi Nosowskiej wydany 28 maja 2007. Album promował utwór "Era Retuszera", którego premierowe wykonanie miało miejsce na gali Fryderyków 2007. Na płycie gościnnie pojawili się Stanisław Sojka i Yumiko Ishijima. Tekst utworu "My Faith is stronger than the Hills" stanowi wiersz "My Faith is larger than the Hills" autorstwa Emily Dickinson. Płyta sprzedała się w ilości ponad 20 tysięcy egzemplarzy przez co uzyskała status złotej.

  Jest autorem muzyki do seriali telewizyjnych. Producent i współreżyser filmu dokumentalnego o słynnym podróżniku Aleksandrze Dobie pt.: „HAPPY OLO – pogodna ballada o Olku Dobie”.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

   Zobacz więcej w artykule Snuz, w sekcji Dyskografia.
 • The Days – Mr. Right (1993, Izabelin Studio)
 • Katarzyna Nosowskapuk.puk (1996, PolyGram Polska)
 • PogodnoSejtenik miuzik & romantik loff (2001, Noff Records)
 • Pogodno – Pogodno gra Fochmann'a – Hajle Silesia (2002, Noff Records)
 • Pogodno – Tequila (2003, Sony Music)
 • AbradabCzerwony album (2004, S.P. Records)
 • Braty z RakemnaFusy precz!!! (2004, Sony Music Entertainment)
 • HeyEchosystem (2005, Sony BMG)
 • Monika BrodkaMoje piosenki (2006, Sony BMG Music Entertainment)
 • Katarzyna Nosowska – UniSexBlues (2007, QL Music)
 • Hey – MTV Unplugged (2007, QL Music)
 • Pogodno – Opherafolia (2007, Mystic Production)
 • Katarzyna Nosowska – Osiecka (2008, QL Music)
 • Martyna JakubowiczTe 30. urodziny (2008, Agora)
 • Łąki Łan – ŁąkiŁanda (2009, EMI Music Poland)
 • Katarzyna Nosowska – 8 (2011, Supersam Music)
 • Hey – "Unplugged w Filharmonii Szczecińskiej" – (Kayax 2014)
 • Hey – "BŁYSK" (Kayax 2015)
 • Pogodno – "Sokiści chcą miłości" (Mystic 2017)
 • Paprykarz Szczeciński i Oranżada ( Filharmonia Szczecińska 2018)
 • Te 30. urodziny – album zawierający utwory z repertuaru Martyny Jakubowicz w wykonaniu innych artystów, na płycie znajdują się także dwie nowe piosenki w wykonaniu Jakubowicz. W nagraniu płyty wzięli udział Goya, Indios Bravos, Kasia Stankiewicz, Elżbieta Adamiak, Lipali, Soomood, Ewa Bem, Bracia, Pogodno, Hurt i Krzysztof Kiljański.8 – szósty solowy album Kasi Nosowskiej, który ukazał się 23 września 2011. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór Nomada , którego premiera odbyła się w radiowej Trójce 22 sierpnia 2011. Autorem muzyki jest Marcin Macuk, a tekstów Katarzyna Nosowska. Producentami całości jest duet Bors-Macuk. Nagrania zadebiutowały na 1. miejscu zestawienia OLiS. Pod koniec 2011 roku płyta uzyskała status platynowej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Marcin Wrona (ur. 25 marca 1973 w Tarnowie) - polski reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta oraz producent. Członek Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Katarzyna Nosowska (ur. 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie) – wokalistka znana z zespołu Hey oraz dokonań solowych, autorka tekstów.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  MTV Unplugged – jest to zapis z koncertu o tym samym tytule rockowego zespołu Hey. Płyta ukazała się 19 listopada 2007 roku. Wydana została w dwóch wersjach – CD i dipaku CD+DVD. W tym koncercie zespół wsparło wiele znanych muzyków takich jak: Agnieszka Chylińska, Budyń, Czesław Mozil. Album sprzedał się w ilości 100 tysięcy egzemplarzy, dlatego uzyskał status potrójnie platynowej płyty.
  Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.