• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcin Krawczyk - aktor  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  1920. Wojna i miłość – polski serial telewizyjny w reżyserii Macieja Migasa, którego pilotażowy odcinek wyemitowano 11 listopada 2010 roku na antenie TVP1 oraz TVP HD. Regularna emisja odbywała się, począwszy od 2 marca 2011 roku (do 25 maja 2011 roku), w środy o godz. 20:20-20:30 na antenie TVP1 oraz we wtorki o podobnej godzinie na antenie TVP HD.Camera Café (Camera Cafe) – to polska wersja popularnego francuskiego serialu telewizyjnego (formatu) o tej samej nazwie, kręcona w 2004 r. Od 16 marca 2009 roku emitowany jest na kanale Comedy Central.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Marcin Janos Krawczyk (ur. 26 października 1978 w Tomaszowie Lubelskim) – polski aktor telewizyjny teatralny i filmowy, także scenarzysta i reżyser.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  W podstawówce grał w koszykówkę i piłkę ręczną, był w reprezentacji szkoły. W liceum po raz pierwszy skoczył wzwyż i od razu pobił rekord szkoły, wygrał mistrzostwa wojewódzkie. Gdy dostał się na wydział zamiejscowy we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, równolegle zaczął uczęszczać na treningi do Akademii Wychowania Fizycznego. Ostatecznie wybrał jednak aktorstwo. Po ukończeniu studiów związał się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie (2001–2003). Występował także w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (2004) i Centrum Artystycznym M25 [Mińska 25] w Warszawie (2006), gdzie zagrał postać Franciszka w sztuce off-owej autorstwa Macieja Kowalewskiego Bomba.

  Minuta (łac. minuta – mała) – legalna jednostka czasu nienależąca do układu SI, równa 60 sekundom, oznaczana min (bez kropki na końcu). Wywodzi się z sumeryjskiego układu miar. Termin minuta pochodzi z łacińskiego wyrażenia pars minuta prima (pierwsza mała część).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Na szklanym ekranie można go było dostrzec po raz pierwszy w dwóch odcinkach sitcomu Polsat Świat według Kiepskich (1999, 2001), a następnie pojawił się w serialu TVP1 Przeprowadzki (2001), telenoweli TVP1 Klan (20022003), sitcomie Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście (2003, 2004) jako artysta malarz 'Blejtram' – sąsiad Gustawa, serialu TVN Kasia i Tomek (2003), serialu TVN Kryminalni (2004), serialu TVP2 Na dobre i na złe (2004), sitcomie TVN Camera Café (2004), sitcomie TVP1 Lokatorzy (2004) i sitcomie TVN Niania (2005). Telewidzowie kojarzą go jednak z rolą księdza wikarego Antoniego Króla w telenoweli TVP1 Plebania (od 2005).

  Maciej Kowalewski (ur. 30 lipca 1969 w Kole) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta, pisarz, dramatopisarz i reżyser teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny warszawskiego Teatru Na Woli (od lipca 2007 do sierpnia 2010).Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF we Wrocławiu) – państwowa szkoła wyższa powstała w 1946 roku jako Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu i Politechniki we Wrocławiu.

  Ukończył także kurs reżyserii dokumentalnej i warszawską Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jego debiut reżyserski 9-minutowego filmu Rendez-vous (2006) był prezentowany w dwudziestu pięciu krajach świata, spotkał się z uznaniem na festiwalu filmowym w Berlinie i zdobył nominację do nagrody Złotego Berlińskiego Niedźwiedzia.

  Hela w opałach – polski serial telewizyjny wyprodukowany i wyświetlany przez telewizję TVN od 10 września 2006 do 26 lutego 2011.Świat według Kiepskich – telewizyjny serial komediowy (sitcom) w reżyserii Okiła Khamidowa, a następnie Patricka Yoki, produkowany przez ATM dla Telewizji Polsat, wymyślony w 1997 przez Aleksandra Sobiszewskiego, Janusza Sadzę, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę. Pierwsze 3 odcinki powstały zimą na przełomie 1998 i 1999 roku, premiera pierwszego z nich miała miejsce 16 marca 1999. Serial piętnuje wady takie jak lenistwo czy egoizm oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów. Obecnie jest drugim po telenoweli Klan najdłużej emitowanym polskim serialem. Zarówno premierowe odcinki jak i powtórki serialu gromadzą przed telewizorami 2,5-3 mln widzów.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Swoją przyszłą żonę Karolinę poznał w Paryżu, gdzie się zaręczyli. Mają syna Marcela (ur. 2004) i córkę Marię (ur. 2008). Zamieszkali razem w Warszawie.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Scenarzysta – osoba pisząca scenariusz do filmu, serialu, reklamy, audycji radiowej, programu telewizyjnego itp. (nie mylić z dramaturgiem, czyli osobą piszącą sztuki teatralne).
  Przeprowadzki – polski serial obyczajowy zrealizowany w latach 2000-2001. Zdjęcia do serialu powstały w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i Oporowie
  Magda M. – polski serial telewizyjny produkowany i emitowany przez telewizję TVN od 6 września 2005 roku. Ostatni odcinek został nadany 5 czerwca 2007 Początkowo miały powstać 3 "serie", jednak w związku z popularnością serialu, zdecydowano o nakręceniu dodatkowej, czwartej 10-odcinkowej serii. Serial zyskał dużą popularność wśród widzów – co tydzień przed telewizorami zasiadało ok. 3 mln widzów, a widownia ostatnich odcinków serialu sięgała 4,5 mln. Na płytach DVD wydano wszystkie serie wraz z dodatkami – takimi, jak krótkie reportaże na temat serialu, scenami niewykorzystanymi i zdjęciami. 12 października 2006 do sprzedaży trafiła książka "Świat Magdy M." autorstwa Anity Nawrockiej i Pawła Trześniowskiego, a 10 maja 2007 jej poszerzona wersja.
  Nielegalni – polski serial (thriller szpiegowski, dramat kryminalny) wyprodukowany przez Canal+ Telemark, który jest ekranizacją dwóch powieści Vincenta V. Severskiego: "Nielegalni" oraz "Niewierni". Serial jest emitowany od 21 października 2018 roku przez Canal+.
  Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną.
  Przepis na życie – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Rogalskiego emitowany od 6 marca 2011 w stacji TVN. Dotychczas powstało pięć serii liczące po 13 odcinków. Czwarta seria miała premierę 24 lutego 2013 po jednosezonowej przerwie. Pod koniec maja 2013 r. rozpoczęły się zdjęcia do 5 serii serialu. Pierwsza seria emitowana była w niedziele, druga i trzecia we wtorki, a czwarta i piąta od września 2013 w niedziele o 21.00.
  Wikariusz (łac. vicarius) – zastępca w Kościele katolickim i Kościele ewangelickim. W Kościele baptystycznym jest to nieordynowany duchowny przygotowujący się do ordynacji pastorskiej

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.886 sek.