• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcello Mastroianni  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Która godzina? (oryg. tytuł Che ora è?) – francusko–włoski film komediowy z 1989 roku w reżyserii Ettore Scola, który także współtworzył scenariusz obok Silvii Scola i Beatrice Ravaglioli. Światowa premiera odbyła się 21 września 1989 roku. W rolach głównych wystąpili Marcello Mastroianni, Massimo Troisi, Anne Parillaud, Renato Moretti oraz Lou Castel. Muzykę do filmu skomponował Armando Trovajoli.Makaroniarze (oryg. tytuł Maccheroni) – włoski dramat z 1985 roku w reżyserii Ettore Scola, który także był współtwórcą scenariusza obok Furio Scarpelli i Ruggero Maccari. Światowa premiera odbyła się 24 października 1985 roku. W rolach głównych wystąpili Jack Lemmon, Marcello Mastroianni oraz Daria Nicolodi.
  Odciski dłoni i stóp Mastroianniego przed Grauman's Chinese Theatre w Hollywood

  Marcello Vincenzo Domenico Mastroianni (ur. 28 września 1924 w Fontana Liri, zm. 19 grudnia 1996 w Paryżu) – włoski aktor filmowy.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Życie prywatne
 • 2 Nagrody
 • 3 Wybrana filmografia
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Krwawe zajście pomiędzy dwoma mężczyznami z powodu pewnej wdowy. Podejrzewa się przyczyny polityczne lub Krwawa zemsta (wł. Fatto di sangue fra due uomini per causa di una vedova, si sospettano moventi politici) – włoski thriller z 1978 roku oparty na scenariuszu i reżyserii Liny Wertmüller.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Prêt-à-Porter – czarna komedia z 1994 roku w reżyserii Roberta Altmana, który również napisał scenariusz do filmu i wyprodukował go. Film był kręcony w trakcie paryskiego tygodnia mody. W USA film został wydany pod tytułem Ready to Wear.
  Pszczelarz (tytuł oryginalny Ο Μελισσοκόμος) – grecko-francusko-włoski film fabularny z roku 1986 w reżyserii Theo Angelopoulosa.
  Słodkie życie (La Dolce vita) - film z 1960 roku w reżyserii Federica Felliniego. Opowiada o tygodniu z życia niezbyt aktywnego dziennikarza w Rzymie i poszukiwaniu przez niego szczęścia i miłości, bezskutecznie. Film uważany jest powszechnie za jedno z największych osiągnięć światowego kina. Dla Felliniego oznaczał przejście od wcześniejszych obrazów neorealistycznych do późniejszych artystycznych.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Vittorio De Sica (ur. 7 lipca 1901 w Sore we Włoszech; zm. 13 listopada 1974 w Paryżu) – włoski reżyser i aktor, przedstawiciel włoskiego neorealizmu.
  Festiwal Filmowy w Cannes − prestiżowy międzynarodowy festiwal filmowy, który odbywa się od 1946 w położonym na francuskim Lazurowym Wybrzeżu mieście Cannes. Festiwal odbywa się co roku (z pewnymi wyjątkami) i gromadzi wiele znanych osób związanych z przemysłem filmowym.
  Taras (wł. tytuł La Terrazza) – francusko–włoski dramat filmowy z 1980 roku w reżyserii Ettore Scola, który także współtworzył scenariusz obok Agenore Incrocci i Furio Scarpelli. Światowa premiera odbyła się 8 lutego 1980 roku. W rolach głównych wystąpili Marcello Mastroianni, Vittorio Gassman oraz Ugo Tognazzi. Muzykę do filmu skomponował Armando Trovajoli.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.