• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcel Sabat  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Saszan, właściwie Roksana Pindor (ur. 1 sierpnia 1994 w Żyrardowie) – polska wokalistka, blogerka i autorka tekstów.Kod genetyczny – polski serial obyczajowo-kryminalny udostępniany w serwisie Player oraz emitowany na antenie TVN od 2 marca do 27 kwietnia 2020.

  Marcel Sabat (ur. 14 lipca 1989 w Kielcach) – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, projektant mody, właściciel marki odzieżowej Marcel Sabat Clothes.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się i wychowywał w Kielcach, gdzie w latach 1996-2002 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte. Już w podstawówce ujawnił zdolność do rozśmieszania ludzi i występował na szkolnych akademiach. W kieleckim VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego (2005-2008) grał w piłkę nożną, koszykówkę i udzielał się w licealnym kabarecie.

  Ślad – polski telewizyjny serial sensacyjno-kryminalny produkowany przez Tako Media i emitowany od 18 września 2018 na antenie telewizji Polsat. Serce nie sługa – polska komedia romantyczna z 2018 roku, w reżyserii Filip Zylber. Do kin film trafił 5 października 2018 roku.

  Kiedy zaczął wyczynowo jeździć na rolkach, złamał rękę i założono mu siedem szwów, jego wychowawczyni – nauczycielka historii – szukała alternatywy dla jego sportowych pasji i skierowała jego uwagę na teatr. W latach 2006-2007 był związany z teatrem „Pegaz” działającym w Kieleckim Centrum Kultury i postanowił zdawać do szkoły teatralnej, ale się nie dostał. W latach 2007-2008 występował w Kieleckim Teatrze Tańca. Rok szkolny 2008/2009 spędził w krakowskim studium teatralnym Lart studiO. W końcu rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, którą ukończył w roku 2014.

  Tomasz Ziętek (ur. 28 czerwca 1989 w Inowrocławiu) – polski aktor filmowy i teatralny, członek zespołu muzycznego „The Fruitcakes”.Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Obsada filmu Kamienie na szaniec. Od lewej: Kamil Szeptycki, Marcel Sabat, Tomasz Ziętek i Karol Górski

  Obronił dyplom aktorski dzięki roli Marka w kontrowersyjnym przedstawieniu Shopping & Fucking w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, za którą w 2013 otrzymał Nagrodę Opus Film na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Podczas studiów zagrał także w spektaklu dyplomowym Złesny Agaty Dudy-Gracz (Złota Maska, nagroda łódzkich recenzentów dla ludzi teatru, za najlepszą reżyserię w sezonie 2012/2013).

  Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Występował na scenie warszawskiego Teatru Kamienica w sztuce My, dzieci z dworca ZOO autorstwa Christiane F. (premiera: 31 października 2013) w roli Detlefa, chłopaka Christine i komedii Miłość i polityka (15 listopada 2014) w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza jako młodszy asystent ministra sprawiedliwości (w tej roli Emilian Kamiński).

  1920. Wojna i miłość – polski serial telewizyjny w reżyserii Macieja Migasa, którego pilotażowy odcinek wyemitowano 11 listopada 2010 roku na antenie TVP1 oraz TVP HD. Regularna emisja odbywała się, począwszy od 2 marca 2011 roku (do 25 maja 2011 roku), w środy o godz. 20:20-20:30 na antenie TVP1 oraz we wtorki o podobnej godzinie na antenie TVP HD.Nieulotne – polsko-hiszpański film fabularny (dramat obyczajowy) z 2013 r. w reżyserii i według scenariusza Jacka Borcucha.

  W 2014 zaangażowany został do roli Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego, członka Szarych Szeregów, w głośnym filmie Kamienie na szaniec, opartym na książce o tym samym tytule. W dramacie historycznym Filipa Bajona Kamerdyner (2018) zagrał postać nazisty Kurta von Kraussa, syna Gerdy (Anna Radwan) i Hermanna (Adam Woronowicz).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Wyklęty – polski film fabularny nawiązujący do historii ostatniego żołnierza niezłomnego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.

  Telewidzom najbardziej znany jest z roli Darka, byłego chłopaka Natalii, w serialu obyczajowym TVP2 M jak miłość. Znalazł się też w obsadzie dramatu sensacyjnego Christophera Nolana Tenet (2020) u boku Michaela Caine’a i Roberta Pattinsona.

  Wystąpił w teledysku do piosenek: „Ogień i lód” Patryka Kumóra (2017) i „Nie chcę Ciebie mniej” Saszan (2018). W 2018 nagrał debiutancki singiel „Zapomniany”, do którego muzykę skomponował Marcin Nierubiec.

  Był uczestnikiem ósmej edycji programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo (2017). Za wygraną drugiego odcinka, w którym wcielił się w rolę Amandy Lear, otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł, który przekazał na Fundację „Zdążyć z pomocą” na rzecz Bartosza Sarana. Po dziewięciu odcinkach zajął siódme miejsce.

  Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  My, dzieci z dworca ZOO (niem. Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) wyd. niem. 1978, wydania polskie 1987, 1990, 1997. Książka dokumentalna, tekst spisany z zapisu magnetofonowego z rozmów z Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow, ur. 1962), młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Autorami tekstu są Kai Hermann i Horst Rieck, dziennikarze niemieckiego „Sterna”. Zawiera również dokumentalne fotografie w tym portrety osób znajomych Christiane. Rozmowy z Christiane trwały około dwóch miesięcy.
  Tadeusz Zawadzki, przybrane nazwisko: Tadeusz Zieliński, ps. Kajman, Kotwicki, Lech Pomarańczowy, Tadeusz, Zośka (ur. 24 stycznia 1921, zm. 20 sierpnia 1943) - instruktor harcerski, harcmistrz, podporucznik AK, komendant GS na terenie Warszawy, jeden z bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".
  Emilian Kazimierz Kamiński (ur. 10 lipca 1952 w Warszawie) – aktor i reżyser teatralny, filmowy i musicalowy, wokalista i pisarz. Założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica. Brat Doroty Kamińskiej.
  Patryk Kumór – polski wokalista oraz pianista, producent muzyczny, kompozytor. , urodzony 28 sierpnia 1982 r., wykonujący pop rock, pop, rock, electro. Karierę solową jako wokalista, rozpoczął w 2010 r. pochodzi z Będzina.
  Kieleckie Centrum Kultury (KCK) to placówka kulturalna Kielc i województwa świętokrzyskiego. Gmach, mieszczący się na Placu Moniuszki, posiada 15,5 tys. m powierzchni użytkowej oraz 100 tys. m kubatury. Budynek jest podzielony na 3 sektory:
  Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (niem. Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) – niemiecka partia polityczna, zwana potocznie nazistowską, sprawująca totalitarną władzę w III Rzeszy w latach 1933–1945 z Adolfem Hitlerem jako kanclerzem Rzeszy (od 30 stycznia 1933), a od sierpnia 1934 Führerem i kanclerzem Rzeszy. Podczas norymberskich procesów korpusu kierownictwa politycznego została uznana za organizację zbrodniczą odpowiedzialną za szereg zbrodni przeciwko ludzkości.
  Christiane F., właśc. Vera Christiane Felscherinow (ur. 20 maja 1962 w Hamburgu) – bohaterka biograficznej książki My, dzieci z dworca ZOO oraz filmu Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo, które opisują jej zmaganie z różnymi formami uzależnienia narkotykowego w wieku nastoletnim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.108 sek.