• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marcel Gromadowski  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Donald Franciszek Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polski polityk, od 2007 prezes Rady Ministrów, w 2014 nominowany do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (od 1 grudnia 2014).14 września jest 257. (w latach przestępnych 258.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 108 dni.
  Sukcesy reprezentacyjne[ | edytuj kod]

  Mistrzostwa Europy Kadetów:

 • Silver medal europe.svg 2003
 • Mistrzostwa Świata Juniorów:

 • Gold medal world centered-2.svg 2003
 • Mistrzostwa Europy:

 • Gold medal europe.svg 2009
 • Kariera[ | edytuj kod]

  Marcel Gromadowski to jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia grających na pozycji atakującego. W świecie siatkarskim zasłynął z potężnego zbicia, i trudnej do odbioru zagrywki. Swoją siatkarską karierę Marcel zaczął dość przypadkowo, gdyż, jak sam mówi, zetknął z tą dyscypliną sportu w rodzinnym Wrocławiu, gdy rodzice zmienili mieszkanie. W wieku niespełna 11 lat, trafił do szkoły o profilu siatkarskim, która współpracowała z Gwardią Wrocław. Tam pod okiem pierwszego trenera Andrzeja Dźwigały zaczął rozwijać swój talent. Podczas rozgrywanego turnieju w Cetniewie Gromadowski został zaproszony na testy do Spały, a po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Znakomite występy w reprezentacjach młodzieżowych i złoty medal Mistrzostw Świata juniorów nie mogły nie zadecydować o klubowej karierze młodego atakującego. Po grze w spalskim SMS-e i występach w serii B w Gwardii Wrocław, przyszła pora na debiut w siatkarskiej ekstraklasie. Pozyskaniem mistrza świata juniorów zainteresowanych było kilka klubów PLS- u, w tym Skra Bełchatów. Na początku sezonu 2004/2005 Marcel Gromadowski podpisał kontakt z Mostostalem. Prezes Kazimierz Pietrzyk nie krył zadowolenia, twierdząc, że za dwa lata Gromadowski będzie najlepszym siatkarzem w Polsce. Zawodnik o swoim wyborze: „Kończąc SMS, miałem do wyboru kilka klubów z PLS-u. Postawiłem na Kędzierzyn z paru względów. Najważniejszym było to, że w trakcie rozmów z zarządem dowiedziałem się, że nastąpi odmłodzenie zespołu. Pojawiła się tym samym szansa na granie. Innym argumentem było to, że z Kędzierzyna mam całkiem blisko do Wrocławia (dom rodzinny) oraz do Opola (studia). W mieście panuje świetna atmosfera do gry w siatkówkę. Niczego mi tu nie brakuje i jestem zadowolony ze swojego wyboru”.

  Bielawianka Bester Bielawa – męski klub siatkarski z Bielawy, założony w 1970 jako sekcja Bielawianki, od 2001 roku funkcjonujący samodzielnie. ZAKSA SA – polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.

  Pierwszy sezon Marcela w Polskiej Lidze Siatkówki był bardzo udany. Młody siatkarz grał na wysokiej skuteczności, a przy okazji „straszył rywali zagrywką”. Mimo młodego wieku, był bardzo regularny w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zauważył to również trener Kubacki, który po sezonie chwalił Marcela: „Wyróżniłbym Marcela Gromadowskiego, który mimo młodego wieku „ciągnie grę”, zdobywa ogromną ilość punktów, a to jest bardzo dobra zaliczka na dalszy rozwój jego kariery”.

  Spała – wieś letniskowa w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Inowłódz; przez wieś przebiega droga krajowa nr 48 Tomaszów Mazowiecki–Kozienice–Dęblin–Kock.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Sam zainteresowany również był zadowolony z występów w Mostostalu w sezonie 2004/2005, chociaż podkreślał, że przed nim jest jeszcze wiele nauki. Gromadowski został także powołany przez Raula Lozano w 2005 do szerokiego składu na Ligę Światową.

  Marcel Gromadowski po podpisaniu kontraktu na początku września 2011 z Iraklisem Saloniki, już pod koniec miesiąca przestał być zawodnikiem greckiej ekipy. Niecały miesiąc później znalazł zatrudnienie we francuskim Montpellier UC.

  Siatkarska Liga Mistrzów (pierwotnie ang. CEV Champions League, od sezonu 2001/2002 oficjalnie Indesit European Champions League) – międzynarodowe, klubowe rozgrywki siatkarskie, utworzone z inicjatywy Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) w 2000 i regularnie (co sezon) prowadzone przez tę organizację od edycji 2000/2001 w ramach europejskich pucharów, przeznaczone dla najlepszych męskich drużyn klubowych (zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych). Najważniejsze oraz najbardziej prestiżowe klubowe zmagania siatkarskie na "starym kontynencie", które zastąpiły - rozgrywany od sezonu 1959/1960 do 1999/2000 - siatkarski Puchar Europy Mistrzów Krajowych (PEMK).Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn – cykliczne krajowe rozgrywki sportowe, od sezonu 1980/1981 organizowane corocznie (co sezon) przez Polski Związek Piłki Siatkowej (a od sezonu 2000/2001 również przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.) dla polskich męskich klubów siatkarskich (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Drugie – po mistrzostwach Polski – rozgrywki w hierarchii ważności w polskiej piłce siatkowej.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  XXVI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2009 odbyły się w Turcji w Stambule i Izmirze między 3 a 13 września 2009 roku.
  KPS Skra Bełchatów SA – polski męski klub siatkarski (jednosekcyjny) z siedzibą w Bełchatowie. Siedmiokrotny mistrz Polski i sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski.
  Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta – drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego. Na straży honoru Orderu stoi Kapituła Orderu.
  Mistrzostwa Europy kadetów w piłce siatkowej – międzynarodowe rozgrywki siatkarskie organizowane cyklicznie (od 1995 co 2 lata) przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) dla narodowych reprezentacji kadetów do lat 19 ze wszystkich europejskich krajowych związków piłki siatkowej.
  Gwardia Wrocław - polski klub sportowy, wielosekcyjny, założony w lipcu 1945 roku jako Milicyjny Klub Sportowy. Początkowo jego działalność sprowadzała się do piłki nożnej. W latach 80. XX wieku organizacja prowadziła już 19 sekcji. W Gwardii swoją karierę zaczynali przyszli medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i reprezentantów Polski.
  Serie A1 - najwyższa klasa siatkarskich rozgrywek ligowych mężczyzn we Włoszech. Pierwsze rozgrywki o mistrzostwo kraju odbyły się w 1946 roku, tytuł zdobył zespół Robur Rawenna. Od sezonu 2000/2001 w Serie A udział bierze 14 drużyn. Włoska Serie A jest uznawana za najsilniejszą ligę siatkarską na świecie, ze względu na ilość zdobytych tytułów przez włoskie kluby na arenie europejskiej.
  Lech Aleksander Kaczyński (ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) – polski polityk i prawnik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005–2010.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.866 sek.