• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marc Almond  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Southport – miasto w północno-zachodniej Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Merseyside, w dystrykcie Sefton, położone nad Morzem Irlandzkim, około 32 km na północ od Liverpoolu. Liczba ludności w 2001 roku wynosiła 99456 mieszkańców.

  Marc Almond, właśc. Peter Mark Sinclair Almond (ur. 9 lipca 1957 w Southport) – brytyjski piosenkarz, kompozytor i aktor. Uważany jest za jednego z najważniejszych twórców nurtu synth pop i new wave. Jego styl muzyczny to elektroniczna mieszanka muzyki pop i dance.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Kariera[ | edytuj kod]

  Karierę rozpoczął w Wielkiej Brytanii na początku lat 80., śpiewając z Dave'em Ballem w duecie Soft Cell. Ich najbardziej znanymi przebojami były Tainted Love, Bedsitter, What, Torch i Say Hello Wave Goodbye. Duet sprzedał ponad dziesięć milionów płyt, by w 1984 r. rozwiązać się (czasowo reaktywowany w 2002 r., nagrał album Cruelty Without Beauty i zagrał serię koncertów).

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Gene Francis Alan Pitney (ur. 17 lutego 1941 w Hartford, zm. 5 kwietnia 2006 w Cardiff) – amerykański piosenkarz poprockowy i kompozytor pochodzenia polskiego, miał charakterystyczny, wysoki tembr głosu.

  Marc Almond rozpoczął solową karierę od wydania w 1984 roku (wraz z grupą przyjaciół ukrywających się pod szyldem The Willing Sinners) albumu Vermin In Ermine. Kolejne albumy to: Stories Of Johnny (1985), Mother Fist & Her Five Daughters (1987) oraz EP Woman's Story (1986). W 1985 r. wraz z grupą Bronski Beat nagrał przebój I Feel Love. Największym sukcesem okazał się jednak, pochodzący z albumu The Stars We Are (1988), przebój Something's Gotten Hold Of My Heart nagrany w duecie z jego oryginalnym wykonawcą Gene Pitney'em. Utwór ten znalazł się na pierwszych miejscach światowych list przebojów, z Wielką Brytanią na czele. W 1989 r. Almond nagrał album z utworami Jacques'a Brela, zyskując uznanie wdowy po francuskim bardzie, która określiła go "najwybitniejszym żyjącym interpretatorem Brela". Lata 90. Almond otworzył, uznanym przez wielu za najlepszy w jego twórczości, albumem Enchanted (1990), z którego pochodzą takie przeboje jak The Desperate Hours czy A Lover Spurned, a w 1991 r. wydał album Tenement Symphony (zawierającym m.in. The Days of Pearly Spencer, My Hand Over My Heart oraz Jacky). Do końca lat 90. wydał jeszcze (z mniejszym sukcesem) kilka albumów, w tym koncertowy Twelve Years of Tears (Live At Royal Albert Hall) (1992).

  Nowa fala (ang. new wave) – gatunek muzyczny wywodzący się z punk rocka, a później nazwa całej grupy stylów popularnych w latach osiemdziesiątych.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W 1999 roku opublikował swoją autobiografię Tainted Life, w której opisał szczegóły swojego życia, seksualności (homoseksualnej) oraz uzależnienia od narkotyków, które było powodem jego pobytu w szpitalu w 1994 roku.

  W 2001 r. ukazał się album Stranger Things, a w 2003 r. album z pieśniami rosyjskimi zatytułowany Heart On Snow. W 2004 roku w Londynie Almond uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu i trafił do szpitala w stanie krytycznym. Po okresie rekonwalescencji wydawał wyłącznie albumy z coverami innych wykonawców: Stardom Road (2007) oraz Orpheus In Exile – Songs Of Vadim Kozin (2009).

  Synth pop (lub synthpop, znany też jako electropop lub technopop) – odmiana muzyki popularnej, charakteryzująca się szerokim wykorzystaniem syntezatorów, automatów perkusyjnych oraz rozmaitych efektów elektronicznych. Cechą charakterystyczną, tak samo jak w innych odmianach muzyki popularnej jest melodyjność oraz często tematyka miłosna przejawiająca się w tekstach.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 2010 roku ukazał się pierwszy od wielu lat album z nowymi utworami, zatytułowany Varieté. 6 czerwca 2011 r. wydany został album Feasting With Panthers, zapowiadany przez samego Almonda jako ostatni w karierze zawierający oryginalny materiał. Mimo to w lutym 2014 roku premierę miał album "The Tyburn Tree (Dark London)" nagrany wspólnie z kompozytorem Johnem Harle.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  26 października 2013 r. Marc Almond wystąpił w Łodzi w ramach festiwalu Soundedit'13.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Dance (ang. taniec) – potoczna, jednak powszechnie przyjęta wspólna nazwa kilku spokrewnionych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej), wywodzących się z muzyki house oraz jednego z podgatunków muzyki trance.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Homoseksualizm (z greki ὁμόιος homoios = taki sam, równy, i z łac. sexualis = płciowy), inaczej: homoseksualność – znaczenie słowa homoseksualizm w różnych kontekstach może być odmienne. Współcześnie termin homoseksualizm może mieć trzy różne znaczenia. Może być rozumiany jako zachowanie homoseksualne, kontakty seksualne z drugą osobą tej samej płci. W takim znaczeniu określa się na przykład kontakty homoseksualne więźniów. W drugim znaczeniu homoseksualizm oznacza stan, szczególne skłonności lub predyspozycje do angażowania się w kontakty seksualne z osobą tej samej płci. W takim znaczeniu jest używany w pytaniu, czy homoseksualizm jest chorobą. W trzecim znaczeniu homoseksualizm oznacza rolę społeczną rozumianą jako jedną z wielu ról istniejących w społeczeństwach. W krajach zachodnich istnieje tendencja to łączenia wszystkich trzech znaczeń w efekcie homoseksualiści wykazują określone zachowania ze względu na swoje predyspozycje, prowadząc jednocześnie określony styl życia.
  Soft Cell – brytyjski duet założony przez dwóch studentów sztuki Marca Almonda (wokalista) oraz Davida Balla (klawiszowiec) w Leeds (Anglia) w 1978 roku.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.