• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marc Acito

  Przeczytaj także...
  Portland – miasto w USA, największe w stanie Oregon, przy ujściu rzeki Willamette do rzeki Kolumbia. Podzielone jest na 5 części: Północną, Północno-Zachodnią, Północno-Wschodnią, Południowo-Zachodnią i Południowo-Wschodnią. 583 776 mieszkańców (2010). Zespół miejski – 2 mln mieszkańców. Powierzchnia 376,5 km². Założony w 1844, prawa miejskie w 1851. Posiada port dostępny dla statków morskich oraz lotnisko. Znajduje się w nim ok. 240 parków miejskich. Jednymi z przydomków miasta są : Miasto Róż oraz Miasto Mostów.The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.
  Westfield – miejscowość w hrabstwie Union w stanie New Jersey w USA. Według spisu powszechnego z roku 2000 ma ok. 29.6 tys. mieszkańców.

  Marc Acito (ur. 11 stycznia 1966 w Bayonne) – amerykański pisarz, satyryk i scenarzysta.

  Bayonne – miasto portowe w USA, w stanie New Jersey. W 2006 na powierzchni 29,1 km² zamieszkiwało je 58 844 osób.

  Według niepotwierdzonych źródeł w 1984 ukończył Westfield High School w Westfield (stan New Jersey). W 2005 napisany przez niego komiks „How I Paid for College” (główny bohater, 17-letni Edward odkrywa, że jest gejem) otrzymał nagrodę Oregon Book podczas Ken Kesey Awards. Jest to nagroda przyznawana przez American Library Association dla najbardziej popularnej wśród młodzieży książki dla dorosłych. W kwietniu 2008 ukazała się kontynuacja tego komiksu pod tytułem „Attack of the Theater People”. Marc Acito jest również felietonistą, pisze do wielu gazet (m.in. The New York Times, Portland Montly, All Things Considered). Jest zdeklarowanym gejem i żyje ze swoim partnerem w Portland w stanie Oregon.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Lista nagrodzonych podczas Ken Kesey Awards
 • Seattle Times, 25 listopada 2004 Julia Silverman"Oregon writer's first novel leads to movie-rights deal" • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.