• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maraton filmowy

  Przeczytaj także...
  Noc – część doby, w czasie której Słońce znajduje się poniżej linii horyzontu. Można też ją określić jako okres od zmierzchu do świtu. Zjawisko to występuje na planetach krążących wokół gwiazd – czyli ich satelitach, w tym również na Ziemi. Przeciwnym pojęciem jest dzień.Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Maraton filmowy − szereg projekcji filmów połączonych w jedną prezentację. Wspólnym tematem może być osoba twórcy, aktora, miejsca powstania dzieł czy różnie rozumiana tematyka (np. męski maraton filmowy, maraton filmów nurkowych, nocny maraton filmowy z Woody Allenem).

  Sieci kin organizują nocne maratony filmowe, na których filmy wyświetlane są w późnych godzinach nocnych.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Witaj na www.enemef.pl!. enemef.pl. [dostęp 2010-11-26].
  2. Maratony. www.multikino.pl. [dostęp 2010-11-26].
  3. Maraton filmowy o tematyce nurkowej. maratonfilmowy.com. [dostęp 2010-11-26].
  4. Nocny Maraton Filmowy z Woody Allenem - bilety do zgarnięcia. tvpw.pl. [dostęp 2010-11-26].
  5. Maraton Filmowy. www.heliosnet.pl. [dostęp 2010-11-26].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.619 sek.