• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • María Irigoyen

  Przeczytaj także...
  Chanelle Scheepers (ur. 13 marca 1984 w Pretorii) – południowoafrykańska tenisistka, najwyżej sklasyfikowana w rankingu na 37. miejscu.WTA International Series – kategoria profesjonalnych turniejów tenisowych w rozgrywkach kobiecych; utworzona po rezygnacji w 2008 roku z pięciostopniowego systemu kategoryzacji turniejów (Tier).
  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.

  María Irigoyen (ur. 24 czerwca 1987 w Tandil) – argentyńska tenisistka.

  Kariera tenisowa[]

  Jest tenisistką praworęczną z oburęcznym backhandem. Sklasyfikowana najwyżej na 147. miejscu w singlowym rankingu WTA. Na swoim koncie ma siedemnaście zwycięstw singlowych oraz pięćdziesiąt cztery zwycięstwa deblowe w zawodach rangi ITF. Jest również reprezentantką Argentyny w Pucharze Federacji.

  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Rio Open 2014, właściwie Rio Open presented by Claro hdtv – tenisowy turniej WTA w sezonie 2014 z cyklu Rio Open rozgrywany w dniach 17–23 lutego 2014 roku w Rio de Janeiro na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

  W sezonie 2014 razem z Iriną-Camelią Begu awansowały do finału zawodów kategorii WTA International Series w Rio de Janeiro. Pokonały w nim Johannę Larsson i Chanelle Scheepers wynikiem 6:2, 6:0.

  Turnieje WTA[]

  Gra podwójna[]

  Wygrane turnieje ITF[]

  Gra pojedyncza[]

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). fedcup.com. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.