• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mansfield - Ohio

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Mansfieldmiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio. Liczba mieszkańców w 2000 roku wynosiła 49 493.

  W Mansfield urodził się najmłodszy członek zespołu US5, Vincent Tomas.

  Klimat[ | edytuj kod]

  Miasto leży w strefie klimatu kontynentalnego, z gorącym latem, należącego według klasyfikacji Köppena do strefy Dfb. Średnia temperatura roczna wynosi 9,7°C, a opady 1122,7 mm (w tym do 122,7 cm opadów śniegu). Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca - lipca wynosi 21,9°C, podczas gdy najzimniejszego - stycznia -3,6°C. Rekordowe najwyższe i najniższe temperatury wyniosły odpowiednio 38,3°C i -30°C.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Galeria[ | edytuj kod]

 • Widok na centrum Mansfield

 • Centrum miasta w 1908 (widok na płd. wzdłuż North Main Street)

 • Budynek miejskiej administracji

 • Budynek „Soldiers & Sailors Memorial” z 1889, mieszczący muzeum Mansfield Memorial

 • Biblioteka publiczna hrabstwa Mansfield/Richland (centrum miasta)

  Klasyfikacja klimatów Köppena – system klasyfikacji klimatów Ziemi opracowany przez niemieckiego klimatologa Wladimira Köppena. Twórca oparł swój podział na średnich miesięcznych temperaturach oraz wielkości i rozkładzie opadów rocznych, w nawiązaniu do szerokości geograficznej. Jest to najpowszechniej stosowany system klasyfikacji. Köppen opublikował swój pierwszy schemat w 1900 roku, wersję poprawioną w 1918 roku i nanosił korekty systemu klasyfikacji aż do śmierci w roku 1940. Inni klimatolodzy zmodyfikowali elementy klasyfikacji Köppena jeszcze wielokrotnie na podstawie własnych doświadczeń w różnych częściach świata jednak podstawowa część pozostała bez zmian do czasów współczesnych.
 • U.S. Route 30 w okolicy Mansfield

 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Feature Detail Report for: Mansfield, Ohio (ang.). The Geographic Names Information System (GNIS). [dostęp 2017-06-30].
  2. Mansfield, Ohio Population Census 2010 and 2000 (ang.). CensusViewer. [dostęp 2017-06-30].
  3. Climate Summary, Logan, Ohio (ang.). Weatherbase. [dostęp 2017-06-30].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.