• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Manny Perez

  Przeczytaj także...
  Bullet (Pocisk) – kryminał produkcji USA, powstały w 1996 roku. Reżyserem filmu jest Julien Temple. Scenariusz napisali wspólnie Bruce Louis Rubinstein oraz Mickey Rourke. Premiera filmowa w USA odbyła się w październiku 1996.Brygada ratunkowa (Third Watch) – amerykański serial telewizyjny, opowiadający losy pracowników połączonych ekip policjantów, strażaków i ratowników medycznych w Nowym Jorku, pracujących na tzw. trzecią zmianę, między godziną 15 a 23 (stąd oryginalny tytuł serialu, oznaczający właśnie trzecią zmianę). Serial emitowany był w amerykańskiej telewizji NBC w latach 1999-2005. W Polsce emitowały go TVN (ostatni odcinek w listopadzie 2005 r.), TVN Siedem oraz AXN (koniec emisji w styczniu 2009 r.). Serial otrzymał wiele pochlebnych opinii za realizm i emocjonalny stosunek bohaterów do ich pracy. Razem nakręcono 6 sezonów.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Manuel "Manny" Perez Batista (ur. 5 maja 1969 roku w małym miasteczku Baitoa, Santiago, Dominikana) – dominikański aktor filmowy i telewizyjny.

  Przyszedł na świat jako jedno z sześciorga dzieci Ramona Pereza. W 1992 roku ukończył wydział dramatyczny w Marymount Manhattan College. Swój warsztat aktorski rozwijał w Teatru Studio. Został członkiem Labyrinth Theater Company w Nowym Jorku. W 2002 roku zdobył tytuł Najlepszego Aktora na Mediolańskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym we Włoszech za rolę Carlosa Ramireza, młodego ilustratora komiksów w dramacie Washington Heights (2002).

  Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Filmografia[]

  filmy kinowe/wodeo[]

 • 2008: W cieniu chwały (Pride and Glory) jako Coco Dominguez
 • 2006: Pieśniarz (El Cantante) jako Eddie
 • 2006: Bella jako Manny
 • 2000: Danie dnia (Dinner Rush) jako Gabriel
 • 1996: Bullet jako Flaco
 • 1994: Crooklyn jako Hector
 • 1993: Nyû Yôku no koppu jako Tito
 • seriale TV[]

 • 2007: Prawo i bezprawie (Law & Order: Special Victims Unit) jako DEA Agent
 • 2005: Brygada ratunkowa (Third Watch) jako Manny Santiago
 • 2004: CSI: Kryminalne zagadki Miami (CSI: Miami) jako Manny Orantes
 • 2002: Prawo i porządek: Zbrodniczy Zamiar (Law & Order: Criminal Intent) jako Jorge Galvez
 • 2002: Prawo i bezprawie (Law & Order: Special Victims Unit) jako CSU Tech
 • 2001-2002: Prawnicy z Centre Street (100 Centre Street) jako Ramon Rodriguez
 • 1999: Rude Awakening jako Jesus
 • 1996: Ulice Nowego Jorku (New York Undercover) jako Tony
 • 1995: Nowojorscy gliniarze (NYPD Blue) jako Tonio
 • 1994: Ulice Nowego Jorku (New York Undercover) jako Tony
 • Linki zewnętrzne[]

 • Manny Perez w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Manny Perez w bazie filmweb.pl
 • Manny Perez w bazie filmweb.pl
 • Manny Perez w Internetowej Bazie Filmowej (fdb.pl)
 • Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dominikana (Republika Dominikańska) – drugie (po Kubie) co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim. Zajmuje ok. 2/3 powierzchni wyspy Haiti, dzieląc ją z położonym po stronie zachodniej państwem Haiti.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Santiago de los Caballeros – miasto w Republice Dominikańskiej założone w 1495 roku podczas pierwszej fali europejskiej kolonizacji Nowego Świata, obecnie jest drugie co do wielkości w kraju.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.