• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mando Ramos

  Przeczytaj także...
  Hiroshi Kobayashi (jap. 小林弘, Kobayashi Hiroshi, ur. 23 sierpnia 1944 w Isesaki) – japoński bokser, zawodowy mistrz świata kategorii junior lekkiej.Long Beach - miasto znajdujące się w południowej części hrabstwa Los Angeles, na wybrzeżu Pacyfiku, około 30 km na południe od centrum Los Angeles. Sąsiaduje m.in. z miasteczkiem Marina Del Rey. W 2006 roku Long Beach liczyło 466 718 mieszkańców. Na ulicach miasta kiedyś odbywał się wyścig Formuły 1 o Grand Prix zachodnich Stanów Zjednoczonych. Dziś odbywają się tam co roku inne amerykańskie serie wyścigowe, na przykład American Le Mans Series.

  Mando Ramos właśc. Armando Ramos (ur. 15 listopada 1948 w Long Beach, zm. 6 lipca 2008 w San Pedro) – amerykański bokser zawodowy.

  Armando „Mando” Ramos był jednym z najpopularniejszych i najbardziej ekscytujących bokserów w południowej Kalifornii. Był nieco powolny, ale w rękach posiadał wielką siłę. Sporo walk wygrywał przed czasem.

  W wieku 18 lat pokonał w towarzyskiej walce ówczesnego mistrza świata w wadze junior lekkiej Japończyka Hiroshiego Kobayashiego. Gdy pokonany zaproponował powtórnie rozegranie walki, tym razem o tytuł, Ramos odmówił mówiąć, że nie będzie walczył o mistrzostwo w kategorii „junior”.

  Ramos popadł w alkoholizm, a także zaczął brać narkotyki, co powstrzymało jego rozwijającą się karierę sportową. Z pomocą żony pokonał swoje nałogi, założył organizację dla młodzieży przeciwko alkoholowi i narkotykom.

  Zmarł nagle 6 lipca 2008 w swoim domu w San Pedro.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.