• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Majster - czasopismo

  Przeczytaj także...
  Miesięcznik jest to czasopismo, które ukazuje się regularnie raz w miesiącu. Przeważnie miesięczniki poświęcone są jakiejś konkretnej problematyce, np. z zakresu sztuki, nauki, techniki, sportu, turystyki czy gier komputerowych, a także konkretnym regionom oraz problematyce politycznej i społecznej. Niektóre miesięczniki wydawane są też w formie poradników.Nathusius Investments Sp. z o.o (wcześniej Tęcza Dom Wydawniczy i Handlowy) – firma z branży mediowej, zajmująca się wydawaniem specjalistycznych magazynów B2B oraz organizowaniem eventów. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie.
  Suplement – dodatek, uzupełnienie. W wydawnictwach encyklopedycznych i słownikowych – zazwyczaj w takich, które podzielone są na kilka i więcej tomów, wydawanych przez kilka kolejnych lat – dodatkowy tom lub tomy, wydawany na końcu serii, w którym znajdują miejsce hasła przeoczone, lub wręcz nieistniejące w chwili przystępowania do redagowania wydania. Podaje się tam też, dla haseł już istniejących, ich dodatkowe znaczenia, które pojawiły się w trakcie wydawania dzieła, lub niezaistniałe wcześniej fakty.

  Majster – polski miesięcznik wydawany od 1991 r., będący specjalistycznym pismem dla majsterkowiczów (zrób to sam). Tytuł jest na licencji niemieckiego pisma „Selber Machen” wydawanego przez wydawnictwo Jahreszeiten Verlag.

  Zawartość pisma[]

  Majster to czasopismo adresowane do osób, dla których samodzielny remont mieszkania, odnowienia mebli czy zbudowanie altany jest nie tylko wyzwaniem, ale i przyjemnością. Każdy majsterkowicz znajdzie w nim: porady oraz sugestie specjalistów, ciekawe pomysły i tematy dotyczące domu i ogrodu, oryginalne projekty do samodzielnego wykonania, testy narzędzi i materiałów (elektronarzędzia, narzędzia ręczne, chemia budowlana), informacje rynkowe.

  Wydawnictwo Motor-Presse Polska – wydawnictwo istniejące od 1995 roku. Poprzednikami byli Phoenix Intermedia (utworzone w roku 1991) oraz Phoenix Motor-Presse Polska. Należy do grupy wydawniczej Motor-Presse International/Motor-Presse Stuttgart. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu. Prezesem jest Krzysztof Komar

  W latach 90. Majster sprzedawał się w około 150 000 egzemplarzy miesięcznie, w grudniu 2012 r. tytuł sprzedał się tylko 17 825 egzemplarzach (członek Związku Kontroli Dystrybucji Prasy). Od 2013 roku tytuł nie jest już kontrolowany przez ZKDP.

  Historia[]

  Czasopismo na początku publikowane było przez polskie wydawnictwo Jahr-Verlag Wydawniczo-Produkcyjna Spółka, od 1994 roku przez Pro Press Serwis Kolportażowo-Wydawniczy Sp. z o.o. W latach 1995-2000 wydawcą był Nathusius Investments (dawnej: Tęcza Dom Wydawniczy i Handlowy). Od 2000 do 2006 r. tytuł wydawał Motor-Presse Polska, a od roku 2006 wydawcą jest Prószyński Media. W 1993 r. (na krótki czas) był suplementem (typ partworku) „Zrób to sam”.

  W początkowych latach redaktorem naczelnym była Bożena Szwajewska, obecnie jest Tomasz Wojda.

  Numer 11-12 z 2013 roku jest ostatnim numerem wydanym przez Prószyński Media. Obecnie nie wiadomo, czy pismo będzie miało innego wydawcę.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Majster
 • Prószyński Media
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.