• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mailen Auroux

  Przeczytaj także...
  Tenisowy turniej WTA Copa Colsanitas Santander 2010 odbył się w dniach 15 – 21 lutego w kolumbijskiej Bogocie na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 220 000 dolarów amerykańskich.Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.
  XX Copa BBVA-Colsanitas 2012 – tenisowy turniej WTA z cyklu Copa BBVA-Colsanitas rozgrywany w dniach 13-19 lutego 2012 roku w Bogocie na kortach ziemnych o puli nagród 220 000 dolarów amerykańskich.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Mailen Auroux (ur. 25 lipca 1988 w Buenos Aires) – argentyńska tenisistka, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

  Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  Kariera tenisowa[]

  Starty w zawodowych turniejach rozpoczęła jako szesnastolatka, w 2004 roku. Pierwszy poważniejszy sukces odniosła w 2006 roku na turnieju rangi ITF w Santiago, gdzie po przejściu kwalifikacji dotarła w turnieju głównym do finału gry pojedynczej. Pierwszy wygrany turniej odnotowała w lipcu 2007 roku w Prokuplje, w którym pokonała w finale Indire Akiki. W sumie wygrała dwanaście turniejów w grze pojedynczej i dwadzieścia dwa w grze podwójnej rangi ITF.

  Fed Cup, Puchar Federacji – drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa.XXI Copa Claro Colsanitas 2013 – tenisowy turniej WTA z cyklu Copa Claro Colsanitas rozgrywany w dniach 18–24 lutego 2013 roku w Bogocie na kortach ziemnych o puli nagród 235 000 dolarów amerykańskich.

  Od 2010 roku reprezentowała Argentynę w rozgrywkach Pucharu Federacji.

  W 2010 roku zadebiutowała w rozgrywkach cyklu WTA Tour, biorąc udział w kwalifikacjach do turnieju gry pojedynczej w Bogocie. W 2012 roku na tym samym turnieju, partnerując Maríí Irigoyen, dotarła do ćwierćfinału gry podwójnej. Osiągnięcie to powtórzyła w 2013 roku.


  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Wygrane turnieje rangi ITF[]

  Gra pojedyncza[]


  Bibliografia[]

 • Profil na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 30 stycznia 2014].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 30 stycznia 2014].
 • Profil na stronie Pucharu Federacji (ang.). fedcup.com. [dostęp 30 stycznia 2014].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama