• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Magnus Carlsen  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Foros (ukr. Форос, tatarski Foros) – osiedle typu miejskiego, miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Czarnym, w rejonie jałtańskim na południu Krymu na Ukrainie. Liczba ludności: 2,185 (2001).Molde – norweskie miasto i gmina leżąca w regionie Møre og Romsdal, w regionie Romsdal. Położone jest na półwyspie Romsdalshalvøya, nad wodami Romsdalsfjordu. Jest centrum administracyjnym okręgu Møre og Romsdal, gminy Molde, głównym miastem regionu Romsdal oraz siedzibą diecezji Møre. Gmina ma 362,02 km² kwadratowe, co czyni ją 254. norweską gminą pod względem powierzchni. Zamieszkana jest przez 24 795 osób (2010).
  Warto wiedzieć że... beta

  Dubaj (arab. دبيّ Dubayy) – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.
  Wasyl Iwanczuk, ukr. Василь Іванчук (ur. 18 marca 1969 w Brzeżanach) – ukraiński szachista, arcymistrz od 1988 roku.
  Turniej szachowy Tata Steel Chess jest jednym z najsłynniejszych turniejów, który rozgrywany jest corocznie w holenderskim mieście Wijk aan Zee z udziałem najsilniejszych szachistów świata, zazwyczaj w drugiej połowie stycznia bądź na przełomie stycznia i lutego.
  Polityka” – polski liberalno-lewicowy, opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny, wydawany od 1957 w Warszawie. "Polityka" utrzymuje się na czołowych miejscach pod względem wielkości sprzedaży wśród polskich tygodników opinii, w tym często na pierwszym miejscu (ogólna sprzedaż na poziomie ok. 130 tys. egzemplarzy – stan na lipiec 2012).
  Arkadij Naiditsch (ur. 25 października 1985 w Rydze) – niemiecki szachista pochodzenia łotewskiego, arcymistrz od 2001 roku.
  Bazna – miejscowość w Rumunii, w okręgu Sybin (w historycznej krainie Siedmiogród), położona ok. 240 km na północny wschód od Bukaresztu. We wsi znajduje się kościół obronny z XIII wieku.
  Mistrzostwa Europy juniorów do lat 14 w szachach – rozgrywki szachowe, mające na celu wyłonienie najlepszych juniorów Europy w kategorii wiekowej do 14 lat, organizowane corocznie od 1991 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.057 sek.