• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Magdalena Wróbel

  Przeczytaj także...
  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Emporio Armani to bardziej młodzieżowa linia Armaniego, przeznaczona głównie dla młodszych dorosłych. Jest jedną z droższych linii wypuszczanych przez dom mody Armani i może być zakupiona w 13 amerykańskich butikach oraz w 140 innych sklepach dookoła świata, czyniąc tę linię największą dystrybucją Armaniego. Produkty włączone w tę markę to: ubrania "ready-to-wear" męskie i damskie, okulary przeciwsłoneczne, perfumy oraz akcesoria i zegarki.
  Óscar Aristedes de la Renta (ur. 22 lipca 1932 w Santo Domingo, zm. 20 października 2014 w Kent) – amerykańsko-dominikański projektant mody.

  Magdalena Wróbel (ur. w 1975 roku w Sopocie) – polska modelka pracująca na rynku międzynarodowym.

  Magdalena jest jedną z nielicznych i pierwszych polskich modelek, które w latach 90. przebiły się na rynek międzynarodowy, obok: Malwiny Zielińskiej, Barbary Milewicz, Agnieszki Martyny, Ewy Witkowskiej, i Agnieszki Maciąg.

  Magdalena pracę modelki rozpoczęła w 1992 roku - została odkryta w Sopocie przez Agnieszkę Eminowicz - właścicielkę Eastern Models - pierwszej w Polsce agencji modelek. Wkrótce zaczęła pracować na polskich wybiegach. W 1993 roku została przez macierzystą agencję wytypowana do udziału w światowym konkursie modelek Supermodel of the World organizowanym przez amerykański oddział agencji modelek Ford. Magdalena zajęła w nim 2. miejsce. Zaraz po konkursie podpisała kontrakt z paryskim oddziałem agencji Ford i rozpoczęła międzynarodową karierę modelki. W połowie lat 90. podpisała kolejne kontrakty z agencjami w Barcelonie oraz Nowym Jorku. Pojawiała się na okładkach międzynarodowych wydań magazynów mody, jak: Marie Claire (wydanie australijskie), Glamour (edycja amerykańska), Cosmopolitan (edycje: amerykańska, francuska, niemiecka, włoska), Shape (edycja amerykańska).

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Była na 47. miejscu na Maxim Hot 100 kobiet z 2001 roku według miesięcznika Maxim.

  Współpracowała z takimi kreatorami mody, jak: Bill Blass, Christian Lacroix, Comme des Garcons, Givenchy, Óscar de la Renta, Christian Dior, Guy Laroche, Marithe François Girbaud, Valentino, Balenciaga, John Galliano, Yves Saint Laurent, Rifat Ozbek, Emanuel Ungaro.

  Brała udział w licznych kampaniach reklamowych, m.in.: Anne Klein, Donna Karan, Emporio Armani, Lord & Taylor, Wonderbra, Worth, Zoran.

  Emanuel Ungaro (ur. 1933 w Aix-en-Provence) - francuski projektant mody, założyciel domu mody i firmy kosmetycznej Ungaro.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Była pierwszą polską modelką „Victoria’s Secret”.

  Karierę w modelingu zakończyła w 2008 roku.

  Przypisy

  1. [1] filmweb
  2. [2] FMD
  3. [3] FMD
  4. [4] estern models
  5. [5] FMD
  6. [6] FMD
  7. [7] FMD
  8. [8] estern models  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Victoria’s Secret – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą luksusowej damskiej bielizny, odzieży i kosmetyków.
  Givenchy – francuskie przedsiębiorstwo kosmetyczne i dom mody założony w roku 1952 przez projektanta Huberta de Givenchy.
  Christian Dior (ur. 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii, zm. 24 października 1957 w Montecatini) - francuski projektant, założyciel domu mody.
  Agnieszka Maciąg-Wolańska (ur. 9 maja 1969 roku w Białymstoku) – polska modelka, aktorka i dziennikarka Polsat Cafe.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Donna Karan (ur. 2 października 1948), znana również pod pseudonimem "DK", amerykańska projektant mody i twórczyni Donna Karan New York i etykiety odzieżowe DKNY.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.076 sek.