• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Magdalena Schejbal  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Dorota Masłowska (ur. 3 lipca 1983 w Wejherowie) – polska pisarka, dramaturg, felietonistka, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2006) za powieść Paw królowej.e-teatr.pl – polski portal teatralny stworzony w 2004 roku przez Dział Dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie .

  Magdalena Ewa Schejbal (ur. 7 lutego 1980 we Wrocławiu) – polska aktorka filmowa i teatralna.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Jest córką aktorów Jerzego Schejbala i Grażyny Krukówny.

  Od czwartej klasy szkoły podstawowej współpracowała przy programie Truskawkowe studio, gdzie występowała przez siedem lat. Przy serialu dla telewizji edukacyjnej Ja i moje życie współpracowała z Małgorzatą Potocką. Później zdecydowała się studiować socjologię, z której zrezygnowała na rzecz aktorstwa.

  Truskawkowe studio – cykliczny program telewizyjny dla młodzieży realizowany w latach 1992-1999 w Oddziale Regionalnym TVP we Wrocławiu. Początkowo, w ramach letnich teleferii.Fala zbrodni – polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany w telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, realizowany na licencji szwedzkiej firmy Jarowskij Enterprises AB (w Szwecji jego odpowiednik nosił tytuł Brottsvåg). Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Pracę w filmie rozpoczęła od roli Jagody w Głośniej od bomb Przemysława Wojcieszka. Otrzymała nagrodę prezydenta Gdyni za debiut aktorski w filmie. Rok później w filmie Superprodukcja zagrała jedną z głównych ról – dziennikarkę Marysię Melską, którą zdesperowany Yanek Drzazga prosi o pomoc w napisaniu scenariusza do tytułowej superprodukcji. W trakcie studiów w szkole teatralnej we Wrocławiu – do której zdała po tym, jak zrezygnowała z socjologii – gościnnie pojawiła się w serialu Kasia i Tomek i zagrała epizod w Fali zbrodni. Popularność przyniosła jej rola podkomisarz Basi Storosz w serialu Kryminalni. Zrezygnowała wówczas z dalszych studiów. Ostatecznie w 2005 została absolwentką wrocławskiej filii PWST.

  Nie kłam kochanie – polska komedia romantyczna z 2008 roku. Oglądanie tego filmu jest dozwolone od 12 lat (wg KRRiT).Szpilki na Giewoncie – polski serial obyczajowo-komediowy telewizji Polsat i emitowany od 2 września 2010 roku do 24 maja 2012 roku. Reżyserem serialu jest Filip Zylber, a producentem Maciej Ślesicki. Z powodu niskiej oglądalności emisja serialu została zakończona wiosną 2012 roku, a ostatni odcinek zakończył się cliffhangerem.

  W teatrze zadebiutowała w 2003 roku. Wystąpiła w adaptacji powieści Doroty Masłowskiej Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną, którą wystawił Teatr Wybrzeże. Była także asystentką reżysera tego spektaklu. W 2006 wystąpiła w stołecznym Teatrze na Woli w sztuce Król Lear, w którym zagrała Kordelię, córkę Leara, granego przez Daniela Olbrychskiego. W 2008 została aktorką Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza.

  Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego – teatr założony w styczniu 1976 roku z siedzibą przy ul. Kasprzaka 22 w Warszawie (w budynku biurowym ZRK, wcześniej mieszczącym też Kino Mazowsze).Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną – debiutancka powieść Doroty Masłowskiej wydana w roku 2002 przez wydawnictwo Lampa i Iskra Boża. Opowiada ona o Silnym oraz jego przygodach z kobietami. Książka spotkała się z pozytywnymi recenzjami Jerzego Pilcha oraz Marcina Świetlickiego, była także bestsellerem. Ponadto została przetłumaczona na wiele języków (angielski – White and Red, francuski – Polococtail Party, włoski – Prendi tutto, niemiecki – Schneeweiß und Russenrot, czeski – Červená a bílá, węgierski – Lengyel-ruszki háború a fehér-piros lobogó alatt, niderlandzki – Sneeuwwit en Russisch Rood, rosyjski – Польско-русская война под бело-красным флагом / Polsko-russkaja wojna pod bieło-krasnym fłagom, hiszpański – Blanco nieve, rojo Rusia, słowacki – Sneh a krv).

  W 2010 roku stacja Polsat rozpoczęła emisję serialu Szpilki na Giewoncie, w którym Magdalena Schejbal zagrała główną bohaterkę Ewę Drawską. Za tę rolę Schejbal otrzymała nominację do nagrody Telekamery 2011 w kategorii „Aktorka”, a także nagrodzona została w plebiscycie Róże Gali w kategorii „Media”. Również w 2010 dołączyła do obsady serialu TVP1 Blondynka.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Nowoczesna Ryszarda Petru (Nowoczesna, zapis stylizowany: .Nowoczesna) – polska partia polityczna o charakterze liberalnym, powołana w 2015 przez ekonomistę Ryszarda Petru.

  W 2010 otrzymała Nagrodę aktorską na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za rolę w spektaklu W roli Boga.

  Magdalena Schejbal na planie serialu Kryminalni, 14 lipca 2007

  Od 7 lipca 2012 w radiowej Czwórce prowadzi autorską audycję Schejbalanga. Również w 2012 zasiadła w jury programu Kilerskie Karaoke, emitowanego w telewizji Eska TV.

  W 2016 dołączyła do stałej obsady serialu Na dobre i na złe.

  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.Mąż czy nie mąż – polski serial komediowy wyreżyserowany przez Pawła Maślonę oraz wyprodukowany w 2015, który swoją premierę miał 1 marca 2015 w stacji TVN. Serial oparty jest na kanadyjskim formacie Un Sur 2. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w styczniu 2015 w Warszawie i okolicach.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Ma syna Ignacego (ur. 12 lutego 2009) ze związku z Michałem Rogozińskim, oraz córkę Anielę (ur. 10 listopada 2011 roku) ze związku ze Sławomirem Ziębą-Drzymalskim.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gala - skierowany do kobiet dwutygodnik wydawany przez Gruner+Jahr Polska od 2001. Skupia się głównie na plotkach z życia gwiazd, wywiadach oraz poradnikach dla kobiet. Oprócz tego stałym punktem magazynu są strony z rozrywką. Redaktor naczelną magazynu jest Agnieszka Jastrzębska.
  Przepis na życie – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Rogalskiego emitowany od 6 marca 2011 w stacji TVN. Dotychczas powstało pięć serii liczące po 13 odcinków. Czwarta seria miała premierę 24 lutego 2013 po jednosezonowej przerwie. Pod koniec maja 2013 r. rozpoczęły się zdjęcia do 5 serii serialu. Pierwsza seria emitowana była w niedziele, druga i trzecia we wtorki, a czwarta i piąta od września 2013 w niedziele o 21.00.
  Prawo Agaty – polski serial obyczajowy w reżyserii Macieja Migasa z Agnieszką Dygant w roli głównej. Pomysłodawczynią serialu jest Katarzyna Frankowska. W czołówce wykorzystano piosenkę Amy Macdonald "This Is The Life".
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Kryminalni – polski serial telewizyjny w reżyserii Ryszarda Zatorskiego i Piotra Wereśniaka wyprodukowany przez MTL Maxfilm, emitowany na antenie stacji TVN od 18 września 2004 roku do 24 maja 2008 roku. Serial był realizowany w ośmiu trzynastoodcinkowych seriach (z wyjątkiem serii 6, liczącej 10 odcinków) po dwie w każdym sezonie. Łącznie nakręcono 101 odcinków. Oglądalność "Kryminalnych" wahała się w przedziale od 2,5 do 4 milionów widzów.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 do 24 października 2009, oparty na amerykańskim oryginale The Nanny na licencji CBS, który emitowany był w latach 90.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.