• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Magdalena Salik

  Przeczytaj także...
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Niezależny Miesięcznik Studentów Szkoły Głównej Handlowej Magiel – jest czasopismem wydawanym od grudnia 1996 roku przez studentów Szkoły Głównej Handlowej. Zawiera artykuły poświęcone życiu uczelni, działalności organizacji studenckich, felietony polityczne i ekonomiczne, magazyn kulturalny oraz inne stałe rubryki. Miesięcznik Magiel jest czasopismem bezpłatnym, koszty druku pokrywają sponsorzy i reklamodawcy. Od 2011 roku miesięcznik ukazuje się również na Uniwersytecie Warszawskim.

  Magdalena Salik (ur. 29 czerwca 1978 roku w Zamościu) – polska pisarka fantasy i dziennikarka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracowała jako redaktor i dziennikarz m.in. w Dzienniku, Maglu, Clicku!, Chip FOTO-VIDEO. Mieszka w Warszawie.

  Debiutowała w 2009 roku w Runie powieścią „Gildia Hordów”, otwierającą cykl „Doliny mroku”.

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Publikacje[ | edytuj kod]

 • Trylogia Doliny mroku:
 • 2009 - Gildia Hordów (Runa)
 • 2011 - Runy Hordów (Runa, tylko e-book)
 • 2014 - Pieśni żywych skał (self publishing, tylko e-book)
 • 2015 - Mniejszy cud (Akurat)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Doliny mroku.. W: Magdalena Salik - Doliny mroku. [on-line]. Agencja Wydawnicza Runa A. Brzezińska, E. Szulc sp.j. [dostęp 2010-07-19].
  2. Magdalena Salik – RUNY HORDÓW. W: Agencja Wydawnicza Runa [on-line]. [dostęp 2012-01-01].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Strona Magdaleny Salik w Agencji Wydawniczej RUNA
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Bajkał. Blog Magdaleny Salik
 • Zamość (łac. Zamoscia, ukr. Замостя, ros. Замость (Замостье), jid.זאמאשטש) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej części województwa lubelskiego. Jest jednym z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych województwa, a zwłaszcza Zamojszczyzny. Za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta bywa nazywany "Perłą Renesansu", "Miastem Arkad" i "Padwą Północy". Pod względem liczby ludności zajmuje w województwie 3. pozycję (65 612 mieszkańców), natomiast pod względem powierzchni plasuje się na 10. miejscu. W 1992 roku zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).
  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Agencja Wydawnicza RUNA - wydawnictwo literackie zajmujące się głównie publikacją polskiej fantastyki (science fiction, fantasy, horror).
  Click! – polski dwutygodnik, a następnie miesięcznik wydawany do marca 2009 roku przez wydawnictwo Bauer poświęcony grom komputerowym, technice oraz szeroko rozumianej rozrywce, prowadzony od 2000 roku przez Aleksandrę "Krupik" Cwalinę. Od 2001 – już pod redakcją Piotra "Froggera" Moskala i Jacka "Randalla" Piekary – Click! zamienił się w miesięcznik dla graczy. W 2005 roku niespodziewanie zwolniono cały dotychczasowy zespół redakcyjny i czasopismo przeniesiono do Wrocławia. Nowym naczelnym został Tymon "Naczo" Smektała. W 2008 wizerunek pisma uległ zmianie – stało się ono o bardziej poważne, przypominając nieco Komputer Świat Gry.
  Dziennik Polska-Europa-Świat – polska gazeta codzienna o zasięgu ogólnokrajowym, wydawana w latach 2006–2009 początkowo przez firmę Axel Springer Polska, później przez grupę wydawniczą INFOR PL. Ukazywała się od 18 kwietnia 2006 do 12 września 2009.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.62 sek.