• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Magdalena Mołek

  Przeczytaj także...
  Andrzej Sołtysik (ur. 6 października 1966 w Sułoszowej) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmoznawca, prezenter telewizji TVN, były rzecznik prasowy tej stacji.Hubert Kirył Urbański (ur. 23 marca 1966 w Warszawie) – polski aktor, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, pochodzenia bułgarskiego.
  Jolanta Małgorzata Pieńkowska-Czarnecka (ur. 20 listopada 1964 w Warszawie) – polska dziennikarka i aktorka, związana obecnie z TVN.

  Magdalena Mołek, także jako Magda Mołek (ur. 30 kwietnia 1976) – polska dziennikarka.

  Biografia[]

  Pracę w telewizji rozpoczęła w Lubinie, w Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego. Po wyjeździe do Wrocławia pracowała jako reporter w Telewizji Dolnośląskiej, następnie prowadziła emitowany w TV Polonia teleturniej Krzyżówka Szczęścia i pracowała w TVP Wrocław, m.in. jako prowadząca regionalny serwis informacyjny Fakty.

  Wydarzenia – dawniej główny program informacyjny TV Puls. Nazwę „Wydarzenia” przyjął, jako pierwszy program informacyjny stacji TV Puls. Jego pierwszym szefem i głównym prowadzącym był Bogdan Rymanowski, a kolejnymi Krzysztof Karwowski i Amelia Łukasiak.Lubin (niem. Lüben) – miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, na Śląsku (Dolnym Śląsku), w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu lubińskiego, gminy miejskiej i gminy wiejskiej Lubin. Jest to drugie miasto pod względem liczby mieszkańców (po Legnicy) w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, piąte w województwie dolnośląskim i pięćdziesiąte w Polsce.

  Przez krótki czas pracowała także w Canal+ – prowadziła tam magazyn Reflektor. Od 1997 roku była związana ze stacją RTL 7. Od 18 marca 2001 roku prowadziła Wydarzenia w TV Puls (po zdjęciu z anteny programu – 28 maja 2002 – odeszła do TVP).

  Debiut w TVP, w której prowadziła programy Kawa czy herbata i Spełniamy marzenia, przyniósł jej Wiktora w 2002 roku. Od tamtej pory prowadziła festiwale piosenki w Opolu i Sopocie.

  W 2004 została dziennikarką telewizji TVN. Prowadziła program Moja krew oraz pierwszą edycję Tańca z gwiazdami (wspólnie z Hubertem Urbańskim). Od września 2005 jest jedną z prowadzących programu Dzień Dobry TVN – występowała najpierw w duecie z Oliwierem Janiakiem, następnie z Jolantą Pieńkowską, a w latach 2007–2012 z Andrzejem Sołtysikiem. Od 9 lutego 2013 współprowadzi poranny magazyn z Marcinem Mellerem. Prowadziła także galę Miss Polonia, koncerty Sopot Festival oraz cykle narodowych testów (inteligencji, prawa jazdy itd.). Od 2006 w TVN Style. Razem z Jolantą Kwaśniewską współprowadziła program Lekcja stylu, a z Dorotą Wellman magazyn Miasto kobiet. Od września 2009 w TVN Style jest gospodynią programu W roli głównej, gdzie przeprowadza wywiady ze znanymi ludźmi.

  TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.Dzień Dobry TVN (DD TVN) – poranny magazyn (morning show) telewizji TVN, nadawany od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 8:30 do 11:00. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody.

  Nagrody[]

 • 2008: „Oskara Fashion” nagroda Fashion Magazine
 • 2008: tytuł „Kobiety 2008 roku” wygrana w plebiscycie „Męska Rzecz 2008” organizowanym przez motoryzacyjny kanał grupy TVN. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Fakty – flagowy program TVP Wrocław. Program powstał z powodu zmian ustrojowych w Polsce, zastępując dotychczasowe "Rozmaitości". Pierwsze wydanie miało miejsce 26 marca 1990, prowadził je Wojciech Żurad. Obecnie redaktorem prowadzącym jest Marcin Brodowski.
  Telewizja Lubin (TVL, TVLubin) – lokalna stacja telewizyjna, nadająca swój program na terenie Lubina. Właścicielem i koncesjonariuszem stacji była spółka MEDIA WM. Od 1 listopada 2011 roku, telewizja przestała nadawać. Ostatnim prezesem telewizji był Jerzy Gierłachowski.
  Dorota Wellman z domu Owczuk (ur. 2 marca 1961 w Warszawie) – polska dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych i radiowych.
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.
  Festiwal (łac. festivus - radosny, wesoły, świąteczny) – szereg imprez artystycznych, przeważnie jednego typu (np. filmowych, muzycznych, teatralnych), będących przeglądem osiągnięć w danej dziedzinie, zorganizowanych w jednym czasie i pod wspólną nazwą, często ujętych w ramy konkursu.
  RTL 7 – był jedną z telewizji komercyjnych nadających w Polsce w latach 1996-2002. Stacja została uruchomiona przez koncern CLT-UFA (dziś RTL Group) oraz Universal Studios.
  TVP Wrocław (także Telewizja Wrocław, Telewizja Polska oddział we Wrocławiu) – regionalny oddział TVP znajdujący się przy ul. Karkonoskiej 8. Kanał rozpoczął swoje odrębne nadawanie 24 czerwca 1992 i 1 września 2013 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.