• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Made in Heaven - album Queen  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Cross – brytyjski zespół muzyczny. Jego frontmanem był perkusista grupy Queen - Roger Taylor. Grupa powstała w 1987 roku, kiedy koledzy Taylora z zespołu zajmowali się karierami solowymi. Zespół tworzyli Roger Taylor, Spike Edney, Clayton Moss, Peter Noone i Josh Macrae.Montreux – miasto i znany kurort w kantonie Vaud w Szwajcarii, przy wschodnim krańcu Jeziora Genewskiego. W 2003 roku miasto zamieszkiwało 22 897 osób.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Made in Heaven – ostatni studyjny album zespołu Queen, nad którym grupa rozpoczęła pracę jeszcze za życia Freddiego Mercury’ego.

  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.The Game – album brytyjskiej grupy rockowej Queen. Jedyny album zespołu, który dotarł na pierwsze miejsce na listach przebojów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Jest to też pierwszy album Queen bez napisu "No Synths" (bez syntezatorów). Syntezatory użyte są jednak bardzo oszczędnie - znajdziemy je jedynie w "Save Me", "Another One Bites the Dust", "Rock It" i "Play the Game".

  Materiał na album został częściowo nagrany w 1991 w Montreux w Szwajcarii, gdzie grupa miała swoje własne studio nagraniowe. W 1993, dwa lata po śmierci Mercury’ego, zespół powrócił do pracy nad albumem. Ostatecznie ukazał się on w 1995.

  Na albumie znalazły się przeróbki starych solowych przebojów Mercury’ego, Briana Maya i Rogera Taylora oraz nowe utwory zespołu, które poruszają temat życia i śmierci. Płyta odzwierciedla także fascynację przyrodą, o czym świadczyć może utwór „A Winter’s Tale” (ostatni napisany przez Freddiego Mercury’ego).

  Jeff Beck (ur. 24 czerwca 1944 w Wallington w Anglii) – brytyjski gitarzysta rockowy związany z takimi gatunkami i stylami muzycznymi jak rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal, jazz-rock, blues rock.Roger Taylor, właśc. Roger Meddows-Taylor (ur. 26 lipca 1949 w King’s Lynn) – brytyjski muzyk rockowy, najbardziej znany jako perkusista grupy Queen, chociaż był również wokalistą The Cross, a także nagrał pięć albumów solowych.

  Okładka płyty przedstawia rzeźbę Freddiego Mercury’ego (autorstwa czeskiej rzeźbiarki Ireny Sedleckiej), widoczną o świcie na tle Jeziora Genewskiego, na które wychodziły okna domu Freddiego w Montreux. Okładkę zaprojektował Richard Gray.

  Tydzień po premierze płyty (13 listopada) ukazał się box Ultimate Queen, który zawierał wszystkie wydane jak dotąd albumy studyjne i koncertowe. 8 lipca 2009 roku wydawnictwo uzyskało status platynowej płyty w Polsce. W 1996 roku album otrzymał nagrodę Fryderyka'95 dla najlepszego albumu zagranicznego w Polsce.

  Historia utworów[ | edytuj kod]

 • Partie wokalne „Made in Heaven” i „I Was Born to Love You” pochodzą z solowego albumu Mercury’ego, Mr. Bad Guy. Resztę dograno po 1991.
 • „It's a Beautiful Day” powstał w czasie sesji The Game, lecz został zmieniony w latach 1993/94.
 • Według niektórych źródeł, „Let Me Live” miał swój początek podczas sesji Hot Space w 1983 z Rodem Stewartem i Jeffem Beckiem. Przy pracy nad płytą (1993/94) zespół dograł wokale i jeszcze raz zagrał utwór.
 • Ostatni utwór, w jakim Mercury zaśpiewał, to „Mother Love”. Brian wspominał, że nagrywając, Mercury z trudnością utrzymywał się na nogach, ale ciągle pracował nad utworem i w jego głosie dalej była ta sama siła i moc. Ostatnią zwrotkę zaśpiewał May. W „Mother Love” pojawiają się fragmenty nagrań z koncertów, a także z utworu „Goin' Back”, strony B pierwszego singla, który zespół nagrał jako Larry Lurex.
 • „My Life Has Been Saved” znalazł się (w innej wersji) na stronie B singla Scandal w 1989. Wersja z Made in Heaven zawiera ten sam wokal, jednak inną aranżację.
 • „Heaven for Everyone” to utwór powstały w 1985 roku podczas prac nad A Kind of Magic. Istnieje nagrane demo. W 1988 Roger umieścił nową wersję na płycie swojego zespołu The Cross zatytułowanej Shove It, z nową linią wokalną Freddiego. Wokal ten wykorzystano na Made in Heaven, jednak z nową aranżacją.
 • „Too Much Love Will Kill You” napisał Brian razem z przyjaciółmi Elizabeth Lamers i Frankiem Muskerem. Utwór opowiadał o rozstaniu muzyka z żoną Chrissy Mullen. Nagrano go już w 1988 razem z Freddiem, ale partie instrumentów to nagrania zrealizowane już po 1991. Utwór ten z własnym wokalem Brian umieścił na solowej płycie Back to the Light.
 • Ukryty, nieopatrzony tytułem utwór nr 13 powstał poprzez zmiksowanie fragmentów utworu „It's a Beautiful Day” z dodatkowymi głosami i efektami. Większość pracy wykonał David Richards, choć zespół dodał też swoje fragmenty. Było to ostatnie nagranie Queen w studiu w Montreux. Nagranie kończy się słowem Freddiego: „Fab!” (ang. ekstra, super, bajecznie).
 • Hot Space – album brytyjskiej grupy Queen, wydany w 1982. Znacznie różni się stylistycznie od dotychczasowej muzyki Queen, nosi ślady wpływu gatunków disco oraz funk. Spotkało się to z krytyką niektórych fanów, mimo że mieszanie różnych stylów muzycznych było zawsze typowe dla zespołu. Singel "Under Pressure", nagrany wspólnie z Davidem Bowie zdobył jednak pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, co wcześniej udało się tylko jednemu utwórowi Queen – Bohemian Rhapsody.Brian Harold May, CBE (ur. 19 lipca 1947 w Londynie) – brytyjski gitarzysta i wokalista rockowy, współzałożyciel zespołu Queen, doktor astronomii. Autor wielu przebojów tej grupy, m.in. "We Will Rock You", "Who Wants to Live Forever", "Too Much Love Will Kill You", "The Show Must Go On", "No-One but You".


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Utwór – termin prawniczy z zakresu prawa autorskiego, który według Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych jest zdefiniowany następująco:
  Nagroda Muzyczna „Fryderyk” – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.
  Rod Stewart (właśc. Roderick David Stewart; ur. 10 stycznia 1945 w Londynie) – brytyjski piosenkarz rockowy i popowy. Przedstawiciel takich stylów i gatunków, jak hard rock, soft rock, folk rock i country rock, AOR, blues rock, biały soul i pop tradycyjny. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku. Z urodzenia Anglik, jednak uważa się za Szkota. Szacuje się, że sprzedał łącznie ponad 250 milionów singli i płyt.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
  Freddie Mercury, właściwie Farrokh Bulsara (ur. 5 września 1946 w Stone Town, Zanzibar, zm. 24 listopada 1991 w Londynie) – brytyjski muzyk, wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich utworów jak "Bohemian Rhapsody", "We Are the Champions", "Somebody to Love", "Killer Queen" czy "Crazy Little Thing Called Love". Zmarł z powodu powikłań wywołanych przez AIDS.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.