• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Madagaskar 2



  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Janusz Zadura (ur. w 1968 w Puławach) – polski aktor dubbingowy i dziennikarz. Rzadko występuje w filmach i serialach przed kamerą.Marek Klimczuk – kierownik muzyczny, a od kilku lat również reżyser dubbingu, pracujący głównie w studiu Start International Polska.

  Madagaskar 2 (ang. Madagascar: Escape 2 Africa) – kontynuacja filmu Madagaskar z 2005 roku, wyprodukowana przez studio DreamWorks. Światowa premiera odbyła się 7 listopada 2008, a polska – 1 stycznia 2009. 30 grudnia 2008 roku w Warszawie, Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu odbyły się pokazy przedpremierowe filmu. Oglądanie filmu dozwolone od 7 lat (według KRRiT).

  Szympans (Pan) – rodzaj dużej, człekokształtnej małpy wąskonosej z rodziny człowiekowatych, obejmujący dwa odrębne gatunki: szympans zwyczajny (Pan troglodytes) i szympans karłowaty (Pan paniscus) zwany również bonobo. Obydwa gatunki są najbliżej spokrewnione z rodzajem Homo. Karol Linneusz w swojej pracy Systema Naturae (10th edition, 1758) zaklasyfikował szympansa w rodzaju Homo pod nazwą systematyczną Homo nocturnus – nocny człowiek. Dopiero w 1775 Blumenbach wprowadził nazwę Pan troglodytes.Adam Bednarek (ur. 16 czerwca 1955 w Toruniu) – polski filolog, zajmujący się polonistyką i semantyką języka naturalnego.

  Spis treści

 • 1 Opis fabuły
 • 2 Obsada
 • 3 Wersja polska
 • 4 Ścieżka dźwiękowa
 • 5 Ciekawostki
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Opis fabuły[]

  Film zaczyna się od wspomnień z dzieciństwa Alexa. Wychował się w rezerwacie. Zuba – ojciec Alekeia (bo tak naprawdę ma na imię), przywódca stada uczy go jak być prawdziwym lwem, ale jego syn tylko tańczył. Makunga – rywal Zuby, uważający się za ważniaka wyzwał go na pojedynek. Zuba pokazał Makundze kto tu rządzi. W tym czasie Alekei zostaje porwany przez kłusowników, a Zuba rusza za nimi aby uratować syna. Ojciec Alexa dostał strzał w ucho z broni kłusowników, a skrzynia z Alexem wpada do wody i wypływa ku morzu. Nowojorscy opiekunowie ZOO znajdują Alexa całego i zdrowego. Niebawem Alex staje się główną atrakcją ZOO Central Parku i poznaje trójkę przyjaciół – Marty'ego, Glorię i Melmana, którzy też są tym zachwyceni. Teraz Alex jako dorosły lew i gwiazda podbija serca fanów.

  Gremlin — fikcyjny stwór powołany do życia przez legendę miejską w zakładach produkujących samoloty Spitfire Mk II w czasie II wojny światowej w Wielkiej Brytanii. Pierwsze wzmianki o gremlinach pojawiły się w 1940 r. w filii Supermarine koncernu Vickers-Armstrong w Castle Bromwich po tym, jak w produkowanych samolotach zauważono serię niewytłumaczalnych usterek. Obwiniano o nie gremliny, które podejrzewano o sympatie nazistowskie lub irlandzkie (w takim razie gremlin byłby echem leprechauna).Diament – minerał z gromady pierwiastków rodzimych. Nazwa pochodzi od stgr. ἀδάμας adamas (dopełniacz ἀδάμαντος adamantos, łac. diamentum) = "niepokonany, niezniszczalny" i nawiązuje do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie.

  Obecnie Aleks, Marty, Melman i Gloria szykują się do opuszczenia Madagaskaru. Lecą zreperowanym przez pingwiny samolotem typu Lockheed L-10 Electra (z poprzedniej części dowiadujemy się, że na statku skończyło się paliwo) do wytęsknionego domu. Król Julian i Maurice też się z nimi zabierają a władzę na czas swojej nieobecności Julian powierza Stefanowi (gekonowi z korony). Pingwiny pod wodzą Skippera uruchamiają maszynę, startują za pomocą wyrzutni i odlatują ku odległym krajom. Niebawem Alex widzi Morta trzymającego się za kable biorąc go za gremlina. Mort wcześniej wyraził chęć podróży wraz z Julianem i Maurice'em, lecz Julian się nie zgodził. Mort uczepił się uszkodzonego silnika NR. 2 i prawdopodobnie spowodował wyciek paliwa. Gloria mówiła, że gdy już wrócą to chciałaby się zapisać na zajęcia z rozmnażania – mówiąc dosłownie chce kogoś poznać. Melman myśli, że Gloria chce randkować z kimś innym. Melman poszedł zajrzeć czy nie podaliby im oranżady. Pingwiny zauważają, że zabrakło paliwa i już samolot zaczyna spadać na ziemię. Dochodzi do zerwania poszycia samolotu wskutek działań pingwinów. Jednak po uruchomieniu spadochronów pingwiny opanowują tę sytuację i teraz powoli zaczynają lądować. Po niezbyt udanym przyziemieniu odpada podwozie, a skrzydła odrywają się. Melman krzyczy, że kocha Glorię. Alex i Marty są tym zszokowani, tymczasem Gloria... śpi. Pingwiny teraz potrzebują czasu, by naprawić samolot, a w tym czasie cała czwórka szuka pomocy. Napotykają grupę turystów i w nim starego wroga Alexa – Babcię. Alex zaczyna z nią walczyć, ale przegrywa. Alex znalazł w zostawionej przez nią w torebce komórkę i chce zadzwonić do Nowego Jorku, jednak zostali zobaczyli coś niezwykłego, stado zwierząt – lwów, zebr, hipopotamów, żyraf, strusi koło wielkiej wody. Trafili do Afryki.

  Sacha Noam Baron Cohen (hebr.: סשה נעם ברון כהן ur. 13 października 1971 w Londynie w Wielkiej Brytanii) – brytyjski komik, najbardziej znany z postaci komediowych, jakie stworzył: Ali G (MC i początkujący gangster ze Staines), Borat (reporter z Kazachstanu) i Bruno (ekstrawagancki, modny gej i reporter z Austrii). Sacha Baron Cohen jest kuzynem profesora psychopatologii rozwojowej Uniwersytetu Cambridge – Simona Baron-Cohena.Nickelodeon Polska (w skrócie Nick Polska) – uruchomiona 10 lipca 2008 r., o godz. 12:00, polskojęzyczna wersja amerykańskiej stacji telewizyjnej Nickelodeon, emitującej programy dla dzieci i młodzieży. Jego właścicielem jest MTV Networks Polska.

  Cała czwórka podchodzi do stada i spotyka Zubę. Przywódca myśli, że Alex chce rzucić mu wyzwanie, ale żona Zuby od razu rozpoznaje Alexa po znamieniu (Zuba też je ma). W końcu Zuba rozumie, że Alex to jego syn. Alex znalazł swoją rodzinę z czego wszystkie zwierzęta bardzo się ucieszyły. Jeden tylko Makunga chce uknuć plan na pozbycie się Zuby i przejęcie władzy dla siebie. Cała czwórka dobrze się bawi – Marty poznaje swoich kolegów, Melman chce przekonać, że potrzeba w tym rezerwacie lekarza, a on pasuje na szamana, bo uważali, że Melman jest tym zainteresowany, Gloria poznaje przedstawiciela swojego gatunku – Moto-Moto – przystojniaka, który ją polubił. Alex pokazuje sztuczkę, którą nauczył się w Nowym Jorku w stylu „RYCZĘ”, ale wtrącił się Makunga i przypomniał Zubie, że Alekei nie przeszedł rytuału przejścia i nie może zostać członkiem stada. Zuba chce urządzić rytuał z samego rana. Cała czwórka czuje, że Afryka jest o wiele lepszym miejscem niż Nowy Jork. W międzyczasie Pingwiny chcąc uzyskać materiały do budowy samolotu kradną samochód, a turystów zostawiają samych sobie. Ludzie pod przewodnictwem Babci idą w głąb granicy rezerwatu. Tego wieczora rodzice Alekeia pokazują mu jego dawne łóżko. Alex martwi się, że jego ojciec będzie musiał go wypędzić, ale on wie, że go nie zawiedzie, bo jest jego synem. W dżungli ludzie błąkają się i po chwili spotykają kolejnych turystów, których wozy ukradli pingwiny. Babcia przemówiła do nich, że są z Nowego Jorku, są twardzi i niczego się nie boją. Następnego ranka Mort trafia na plażę i ściga go rekin. W tym czasie Pingwiny zdołali uzyskać części do samolotu, ale nie było z nimi szympansów – Masona i Edka, ale oni zwerbowali swoich przedstawicieli swojego gatunku, którzy ułatwią pracę.

  Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.Żyrafa (Giraffa camelopardalis) – afrykański ssak parzystokopytny z rodziny żyrafowatych, najwyższe obecnie żyjące zwierzę lądowe, a także największy z przeżuwaczy. Jego epitet gatunkowy odnosi się przypominającego wielbłąda wyglądu i łat na futrze. Zwierzę wyróżnia się zwłaszcza bardzo długą szyją. Mierzy 5-6 m wysokości, ważąc średnio 1600 kg w przypadku samców i 830 kg w przypadku samic. Jego najbliższym żyjącym krewnym jest okapi (Giraffidae liczy obecnie tylko tych 2 przedstawicieli). Wyróżnia się 9 podgatunków, bazując na wzorze ubarwienia.

  Alex szykuje się do próby. Makunga dodając otuchy mówi, by wybrał odpowiedniego przeciwnika – takiego jak Teetsi – który jest wielkim, umięśnionym lwem. Alex zamiast stanąć do walki tylko tańczy i pojedynek kończy się porażką Alexa. Makunga przypomina Zubie, że jako przywódca stada powinien wygnać Alexa. Zuba się załamuje i rzuca berło o ziemię mówiąc, że w takim razie dłużej nie będzie przywódcą stada. Makunga przejął jego berło i władzę, a Alexa skazano na wygnanie. Zuba jest na niego wściekły, że Alex przegrał i mówi mu, że nie jest prawdziwym królem. Alex odchodzi samotny. Tymczasem Melman sprawuje się jako doskonały szaman. Inne żyrafy uważają, że ta plama na grzbiecie to objaw szamanicy, ale Melman nie wierzy w to, gdy nagle dowiaduje się, że ich poprzedni szaman miał pogrzeb. Melman jest tym zdruzgotany. Marty pokazuje innym zebrom swoją sztuczkę, jaką nauczył się w ZOO. Teraz pozostałe zebry podpatrzyły tę sztuczkę i jej się nauczyły, a Marty został „spłukany” falą. Myślał, że jest jedyny w swoim rodzaju, ale inne zebry uważają, że wszyscy są dokładnie tacy sami. Cała trójka przeżyła najgorszy dzień w ich życiu. Alex zawiódł swoich rodziców i teraz musi jakoś to naprawić. Tylko Gloria jest w dobrym nastroju i dobrze się bawiła. Mówi, że ma randkę z Moto-Moto. Teraz między Melmanem a Glorią dochodzi do konfliktu i odwrócili się plecami do siebie. Alex nie wiedział, że Marty obok to zwykła zebra. Lew myśli, że Marty i inna zebra są do siebie podobni i niestety Marty odchodzi od niego zostawiając całkiem samego.

  David Lawrence Schwimmer (ur. 2 listopada 1966 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, producent i reżyser telewizyjny i filmowy pochodzenia żydowskiego.Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.

  W tym czasie Julian i Maurice znajdują Melmana całkiem smutnego. Mówił, że jest śmiertelnie chory i zostały jego 2 dni i po nim. Julian przemawia mu do rozsądku. Melman tłumaczy królowi, że nigdy nie odważył się powiedzieć Glorii, co do niej czuje. Julian daje mu dobrą radę. W nocy Moto-Moto i Gloria są na randce. Melman znajduje ich i przemawia do Moto-Moto, by traktował dobrze Glorię. Nad ranem Alex dowiaduje się, że zabrakło wody w rezerwacie. Makunga mówi, że jest tylko jedno wyjście – czyli wojna o wodę. Alex chce to naprawić – pójdzie w górę rzeki i znajdzie wodę. Cały tłum jest na Makungę wściekły i chce z powrotem Zubę. Alex poszukuje Marty’ego w stadzie zebr. W końcu znajduje go, bo Marty jest czarny w białe pasy. Cała dwójka idzie w górę rzeki. Zwierzęta w rezerwacie chcąc szukać wody pod ziemią, znajdują tylko diamenty i złoto. Julian przekonuje zwierzęta, że jedynym sposobem by mieć wodę jest złożenie ofiary Bogom Wody we wulkanie. Melman zgadza się na to, by dać się złożyć w ofierze. Gloria jest tym zdruzgotana. Makunga powiadomił Zubę, że zabrakło wody w rezerwacie i Alex opuścił rezerwat. Ojciec Alexa rusza go ratować. W tym czasie Marty i Alex znajdują tamę (to właśnie ona jest przyczyną utraty wody w rezerwacie) i sprawcę – czyli babcię. Marty mówi za głośno i zostają zaatakowani przez koczowników. Alex zostaje złapany, Marty rusza po pomoc. Melman chce skoczyć do lawy. Żyrafy myślą, że poprzedni szaman nie żyje, kiedy ten do nich podchodzi i mówi, że zdał sobie sprawę, że wcale nie jest chory bo tę plamkę miał od zawsze. Oznacza to, że Melman nie jest chory. Gloria powstrzymuje go od złego i zdaje sobie sprawę, że go kocha. Marty powiadamia ich, że Alex ma kłopoty. Jedynym sposobem na ratowanie go jest lot samolotem. Małpy się buntują i chcą urlopu macierzyńskiego. Szef się nie zgadza. Mason pokazuje zdjęcia Szefa z laleczką, którzy się całowali. Nie mając wyjścia Szef daje małpom urlop, które biorą się z powrotem do pracy. Okazuje się, że pingwiny uprowadziły bardzo dużą liczbę samochodów terenowych przystosowanych do przewożenia turystów.

  Madagaskar (ang. Madagascar) – pełnometrażowy film animowany z 2005 roku, wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks. Opowiada o czwórce zwierząt z zoo w nowojorskim Central Parku, które nagle znajdują się na wolności w tropikalnej dżungli i muszą stawić czoła życiu, jakie dotąd tylko sobie wyobrażały, ale nigdy go nie zasmakowały. Film zawiera dowcipne odniesienia do wielu znanych filmów i programów telewizyjnych, w tym także do dwóch sztandarowych produkcji studia DreamWorks: American Beauty oraz Shreka, jego kontynuacja Madagaskar 2 pojawiła się 3 lata później, trzecia część Madagaskar 3 – 7 lat później.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Alex zostaje uprowadzony do obozu babci i ma zostać zjedzony, na szczęście ratuje go Zuba. Alex chcąc porozumieć z ludźmi pokazuje swoje kroki taneczne. Od razu ludzie poznali się, że to Alex z Central Parku. Zuba też wczuł się w rolę. Wszyscy są tym zachwyceni nawet babcia, ale wciąż chce ich zabić, gdy nagle ratują ich przyjaciele. Razem niszczą tamę. Mort znalazł Maurice’a i Juliana i wszyscy omal nie zostali pożarci przez rekina, który gonił Morta. Ostatecznie rekin wpadł do lawy. Julian ucieszył się widząc napływająca wodę, myśląc że to jemu udało się to sprawić. Całe stado i mama Alexa są szczęśliwi, że Zuba i jego syn są cali, ale Makunga nie ucieszył się na ich widok. Alex wręczył mu torebkę. Słysząc, że Alex do stada nie wróci, uwolnił babcię. Ta, na widok Makungi trzymającego jej torebkę, wściekła się i pobiła Makungę. Zuba przekazuje berło Alekeiowi, on odpowiada, że to Zuby władza, lecz ojciec powiedział, że ich wspólna. Zuba udziela ślubu Skipperowi z laleczką i wraz z ładunkiem złota i diamentów on i jego pomocnicy odlatują. Melman i Gloria decydują się razem żyć. Alex postanawia zamieszkać z przyjaciółmi i rodziną w swoim domu aż do powrotu pingwinów z Monte Carlo

  Justyna Bojczuk (ur. 21 sierpnia 1995 w Warszawie) – polska aktorka dubbingowa i filmowa. W swoim dorobku ma ponad 50 ról, głównie w produkcjach Disneya, w tym główną rolę Tosi w serialu Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś oraz rolę Izabeli w serialu Fineasz i Ferb i serialach Nickelodeon. Od 2007 występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma w spektaklu Akademia Pana Kleksa. Zagrała także w teledysku Bezpieczna droga z radami SpongeBoba.Ogród zoologiczny, zoo – urządzony i zagospodarowany teren wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nim związanymi, gdzie przetrzymywane są oraz eksponowane publicznie przez co najmniej 7 dni w roku żywe zwierzęta gatunków dziko występujących, z wyjątkiem:


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Barry Manilow, właśc. Barry Alan Pincus (ur. 17 czerwca 1943 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz i autor tekstów, najbardziej znany jako wykonawca takich utworów jak I Write the Songs, Mandy, Weekend in New England i Copacabana. Syn Harolda Pincusa i Edny Manilow; matka była Żydówką, a ojciec synem Żyda i Amerykanki irlandzkiego pochodzenia. Nazwisko matki przyjął podczas swojej bar micwy.
  Arkadiusz Benedykt Jakubik (ur. 14 stycznia 1969 w Strzelcach Opolskich) – polski aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz oraz wokalista.
  Cedric the Entertainer, właśc. Cedric Antonio Kyles (ur. 24 kwietnia 1964 w Jefferson City) – amerykański aktor i komik.
  Pingwiny z Madagaskaru (ang. The Penguins of Madagascar) – serial animowany produkcji DreamWorks. Premiera serialu w USA nastąpiła na kanale Nickelodeon 28 listopada 2008 roku. W Polsce serial miał już premierę na 4 stacjach: Nickelodeon – 24 października 2009 roku, Comedy Central Polska – 21 lutego 2011 roku, TVP1 – 16 kwietnia 2012 roku i TV Puls – 3 września 2012 roku.
  World Trade Center (WTC, pol. Centrum Handlu Światowego) – kompleks siedmiu budynków w dzielnicy Lower Manhattan w Nowym Jorku. Został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta japońskiego pochodzenia Minoru Yamasakiego i Antoniego Brittiochi. Budowa rozpoczęła się 5 sierpnia 1966 r., oficjalne otwarcie nastąpiło 4 kwietnia 1973 r. Centrum Handlu Światowego zatrudniało około 25 000 osób. 11 września 2001 r. zostało zniszczone w wyniku zamachu terrorystycznego, o którego przygotowanie podejrzewa się Al-Kaidę. Wobec braku niepodważalnych dowodów obciążających tę organizację i szeregu wskazywanych nieścisłości sprawstwo Al-Kaidy bywa podawane w wątpliwość. W skład zniszczonego kompleksu wchodziło siedem biurowców, m.in.: Bliźniacze Wieże (ang. Twin Towers).
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Start International Polska – polskie studio dźwiękowo-montażowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb telewizji, radia, reklam, gier oraz produkcji filmowych. Start International dysponuje łącznie sześcioma studiami o warunkach akustycznych spełniających najwyższe światowe normy oraz kilkoma pomieszczeniami technicznymi. Przedsiębiorstwo istnieje od 1995 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 36.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.077 sek.