• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maciej Zientarski

  Przeczytaj także...
  Mokotów – lewobrzeżna dzielnica Warszawy na południu miasta, leżąca po obu stronach skarpy wiślanej (Górny i Dolny Mokotów).Włodzimierz Zientarski (ur. 8 listopada 1942 w Warszawie) – polski dziennikarz i operator telewizyjny (TVP, Polsat), zajmujący się motoryzacją. Redaktor naczelny czasopisma Auto Moto Sport.
  Ubezwłasnowolnienie – częściowe lub całkowite pozbawienie osoby fizycznej zdolności do czynności prawnych. Ubezwłasnowolnienie następuje w formie orzeczenia sądowego.

  Maciej Zientarski (ur. 1 października 1969 w Poznaniu) – polski dziennikarz i prezenter radiowy specjalizujący się w zagadnieniach motoryzacyjnych

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Prowadził z Maciejem Pruszyńskim w kanale TV4 własny program V Max, w którym przedstawiał luksusowe i sportowe samochody różnych marek. W telewizji Polsat wraz z ojcem – dziennikarzem zajmującym się tą samą branżą – Włodzimierzem Zientarskim prowadził program Pasjonaci, a w Antyradiu – Antymotolista oraz studio Formuły 1 bezpośrednio przed wyścigami oraz tuż po nich.

  Ulica Puławska - ulica w Warszawie i Piasecznie zaczynająca się (według numeracji) w dzielnicy Mokotów, a kończąca na granicy administracyjnej miasta Warszawa. W tym miejscu styka się z ulicą Puławską w Piasecznie, która zaczyna się w Piasecznie od rynku miejskiego i kończy na administracyjnej granicy gminy Piaseczno.Kampania reklamowa – zespół działań marketingowych, odbywających się w mediach masowych, mających na celu osiągnięcie zakładanego celu marketingowego reklamodawcy. Działania te skierowane są do wybranej grupy docelowej. Cele kampanii reklamowej mogą być określone różnie. Do głównych celów kampanii reklamowych zalicza się:

  W 2007 roku uległ wypadkowi motocyklowemu, z którego jednak wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

  W 2008 roku wziął udział w kampanii reklamowej dla PZU.

  27 lutego 2008, jadąc wraz z Jarosławem Zabiegą (motoryzacyjnym dziennikarzem Super Expressu), spowodował poważny wypadek samochodowy na ulicy Puławskiej w Warszawie. Jarosław Zabiega zginął na miejscu. We wrześniu 2010 roku dziennikarz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby. 3 stycznia 2013 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał go za winnego spowodowania wypadku i skazał na 3 lata pozbawienia wolności oraz 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów, po apelacji dziennikarza wyrok został skrócony do 2 lat.

  Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. Super Express – wydawany w Warszawie od 1991 roku dziennik o charakterze sensacyjno-rozrywkowym. Jego pierwszy zespół dziennikarski stanowiła w przeważającej większości dotychczasowa obsada "Expressu Wieczornego". Format tabloidowy. Zasłynął publikacjami dotyczącymi afer politycznych i obyczajowych. Przed wyborami w 1993 i 1995 roku złamał obowiązującą media ciszę przedwyborczą, publikując wyniki sondaży przedwyborczych. Głośnym echem odbiło się również opublikowanie przez dziennik zdjęć ciała zastrzelonego w Iraku korespondenta TVP, Waldemara Milewicza oraz fotomontażu przedstawiającego trenera Leo Beenhakkera z odciętymi głowami trenera Niemiec Joachima Löwa i piłkarza Michaela Ballacka. Pierwszym redaktorem naczelnym Super Expressu był Grzegorz Lindenberg. Obecnie gazetą kieruje Sławomir Jastrzębowski.

  W 2018 roku kara została zawieszona na okres pięciu lat.

  W połowie 2012 roku Zientarski powrócił do działalności testera samochodów (jako pilot) oraz komentatora filmów produkowanych przez internetowy serwis Trynid.

  Radio i telewizja[ | edytuj kod]

 • Antyradio – Antymotolista, program autorski
 • TV4V Max, program autorski
 • PolsatPasjonaci, współprowadzący program
 • Dubbing[ | edytuj kod]

 • 2005: Garbi – Super bryka – komentator.
 • 2006: Auta – głos.
 • Rodzina[ | edytuj kod]

  Jest synem dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Z żoną Beatą Zientarską ma dwóch synów: Jakuba (ur. 1994) i Gustawa (ur. 1999).

  Antyradio – sieć komercyjnych rozgłośni radiowych, należąca do spółki radiowej Eurozet Radio powstało 1 czerwca 2005 roku, w wyniku fuzji Radia 94 nadającego w Warszawie od 2002 roku, z Radiem Flash, najstarszej komercyjnej rozgłośni w Katowicach, powstałej w 1992 roku. Od 6 sierpnia 2007 Antyradio słyszalne jest także w Krakowie, gdzie zastąpiło tamtejsze Radio Planeta (występujące wcześniej pod nazwą Radio Flash Kraków w formacie zbliżonym do obecnego Antyradia). Od 2012 roku stacja radiowa nadaje na MUX 4 w ramach TV Mobilnej.Garbi – Super bryka (ang. Herbie: Fully Loaded) – amerykański film komediowy z Lindsay Lohan w roli głównej. Film wyprodukował Walt Disney Pictures.

  Maciej Zientarski został częściowo ubezwłasnowolniony, a decyzją sądu z roku 2009 jego doradcą tymczasowym i reprezentantem została żona. Sąd oddalił także złożony w jego imieniu pozew rozwodowy. W maju 2010 doszło ostatecznie do rozwodu Macieja i Beaty Zientarskich.

  25 listopada 2017 ponownie ożenił się, jego żoną została koleżanka z lat szkolnych, Magdalena.

  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Maciej Zientarski
 • Powszechny Zakład Ubezpieczeń, PZU (Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA) – firma ubezpieczeniowa działająca w Polsce, spółka akcyjna.Formuła 1 (inaczej Mistrzostwa Świata Formuły 1, błędnie nazywana formułą pierwszą, oficjalny skrót F1) – przeprowadzany regularnie (corocznie) od roku 1950 cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych na świecie, znany również jako wyścigi Grand Prix, a jednocześnie klasa biorących w nich udział jednomiejscowych samochodów wyścigowych o otwartym nadwoziu. Dyscyplina sportu zapoczątkowana w Europie, obecnie o zasięgu globalnym, organizowana w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Azji i Australii. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie kilkanaście wyścigów (tzw. eliminacji), czyli poszczególnych grand prix, na wydzielonych torach ulicznych lub na specjalnie stworzonych do tego celu torach zamkniętych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Auta (ang. Cars) – pełnometrażowy film animowany produkcji USA z 2006 roku stworzony przez firmę Pixar we współpracy z firmą Disney. Inspiracją dla stworzenia filmu była autentyczna historia miasteczka Peach Springs w północno-zachodniej Arizonie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.