• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maciej Srebro

  Przeczytaj także...
  Posłowie na Sejm RP I kadencji zostali wybrani podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się w dniu 27 października 1991.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) – powstały w 1919 państwowy uniwersytet z siedzibą w Poznaniu. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 3. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 393. pośród wszystkich typów uczelni.
  AMP Warsaw - od Advanced Management Program - ((ang.) Program Zaawansowanego Zarządzania) - nazwa pierwszego programu prowadzonego w Polsce (w Warszawie) przez hiszpańską Wyższą Szkołę Zarządzania IESE dla menedżerów najwyższego szczebla (prezesów, menedżerów wyższego szczebla i właścicieli firm).

  Maciej Edward Srebro (ur. 19 lutego 1966 w Poznaniu) – polski polityk, menedżer, poseł na Sejm I kadencji, w latach 1999–2000 minister łączności w rządzie Jerzego Buzka.

  Życiorys[]

  Ukończył w 1989 studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest również absolwentem programu AMP Warsawbarcelońskiej IESE Business School, a także wiceprezesem Stowarzyszenia IESE Alumni Chapter Poland.

  Pracował jako doradca prawno-finansowy. Sprawował mandat posła I kadencji wybranego z listy Wyborczej Akcji Katolickiej (z ramienia Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego) w okręgu Kalisz.

  Kalisz (gr. Καλισία, łac. Calisia, jid. קאַליש) – miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, stolica Kaliskiego, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, główny ośrodek aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; stolica diecezji kaliskiej.IESE Business School - szkoła podyplomowa dla menedżerów, utworzona jako część Uniwersytetu Nawarry. Jej budynki znajdują się w Barcelonie i w Madrycie. Jest jedną z najlepszych Szkół Biznesu na świecie w prowadzeniu programów MBA, Executive MBA (EMBA), Global Executive MBA (GEMBA) oraz Advanced Management Program (AMP). Oferuje również program Master of Research in Management (MRM) oraz studia doktoranckie w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

  W latach 90. pełnił funkcję prezesa zarządu spółki z o.o. działającej w branży doradczej i finansowej, od 1998 do 1999 wchodził w skład zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Od 1999 do 2000 był ministrem łączności w rządzie Jerzego Buzka. Po odejściu z resortu do 2002 pełnił funkcję prezesa zarządu w firmach Synergies sp. z o.o. i Goodwill Investment&Finance sp. z o.o. W 2006 został prezesem zarządu spółki Telekomunikacja Kolejowa. Od sierpnia 2008 do marca 2009 zajmował tożsame stanowisko w spółce akcyjnej Biatel. W 2008 został prezesem zarządu sp. z o.o. Advanced Technology Solution i członkiem zarządu sp. z o.o. Fidea Effect.

  TK Telekom Sp. z o.o. – publiczny operator telekomunikacyjny, powstały pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. dzięki formalnemu wydzieleniu przez komercjalizację sieci telekomunikacyjnej z Polskich Kolei Państwowych. W 2010 spółka zmieniła nazwę na obecnie używaną. Właścicielem 100% udziałów w TK Telekom jest PKP S.A.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Jest żonaty, ma czworo dzieci.

  Przypisy

  1. Alumni Chapter Board (ang.). iese.edu. [dostęp 2013-12-12].
  2. Maciej Srebro prezesem Telekomunikacji Kolejowej. wirtualnemedia.pl, 20 sierpnia 2006. [dostęp 2012-02-26].
  3. Biatel rozważa wejście na GPW. money.pl, 23 lipca 2008. [dostęp 2012-02-26].
  4. Informacje o podmiocie Advanced Technology Solution sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym. krs.ms.gov.pl. [dostęp 2012-02-26].
  5. Informacje o podmiocie Fidea Effect sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym. krs.ms.gov.pl. [dostęp 2012-02-26].

  Bibliografia[]

 • Strona sejmowa posła I kadencji. [dostęp 2012-02-26].
 • Ministerstwo Łączności – resort zajmujący się sprawami telekomunikacyjnymi w Polsce (telefonia, poczta, telegraf). Zlikwidowane w 2001, jego kompetencje przejęło Ministerstwo Infrastruktury.Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to spółka akcyjna Skarbu Państwa istniejąca od 1991 roku wspierająca restrukturyzację polskich przedsiębiorstw. Przejęła majątek Funduszu Zmian Strukturalnych w Przemyśle.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (Sejm RP), Sejm – izba niższa dwuizbowego parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej; Izba Poselska wyłoniła się z Sejmu walnego w 1493; od uchwalenia konstytucji Nihil novi (1505) Sejm jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce.
  Rząd Jerzego Buzka – Rada Ministrów w Polsce pod kierownictwem premiera Jerzego Buzka, urzędująca od 31 października 1997 do 19 października 2001.
  Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe (ZChN) – polska partia polityczna o profilu narodowo-chrześcijańskim działająca od 1989 do 2010, nawiązująca do przedwojennych tradycji Narodowej Demokracji i chrześcijańskiej demokracji oraz ruchu niepodległościowego, wywodząca się z ruchu "solidarnościowego".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.