• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maciej Kot  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8]
  Przeczytaj także...
  Puchar Świata w skokach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę. Do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest także zaliczany Turniej Czterech Skoczni i Turniej Nordycki. Organizowane są także zawody do których oprócz konkursów indywidualnych zalicza się także i te drużynowe są to FIS Team Tour i Puchar Narodów. Nie zalicza się zaś igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach narciarskich.Skoki narciarskie na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym – część MŚ juniorów w narciarstwie klasycznym. Odbywają się one co roku. Ich pierwowzorem były mistrzostwa Europy (rozgrywane w latach 1968-1976, oraz 1978), zdecydowano się jednak rozgrywać zawody juniorów dla całego świata. Najstarsi zawodnicy, którzy mogą brać udział w mistrzostwach to ci, którzy w roku rozegrania zawodów ukończyli lub ukończą 20 lat.
  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Młodszy brat innego skoczka – Jakuba, syn byłego fizjoterapeuty polskiej reprezentacji w skokach – Rafała.

  W 2013 został ambasadorem kampanii firmy Procter & Gamble pt. „Dziękuję Ci, mamo...”, w której wystąpił wraz ze swoją matką, Małgorzatą.

  18 maja 2019 skoczek wziął ślub z Agnieszką Lewkowicz.

  Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany latem, będący zapleczem Letniego Grand Prix.Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – zawody w skokach narciarskich, które odbyły się między 23 lutego a 4 marca 2017 w Lahti w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

  Odznaczenia[ | edytuj kod]

  Otrzymał przyznany przez Polski Komitet Olimpijski złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”.

  Postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy z 29 sierpnia 2019 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe, za zasługi w działalności na rzecz propagowania i krzewienia kultury fizycznej.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Kamil Stoch
  2. Skład zespołu: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  3. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  4. Skład zespołu: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch
  5. Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch
  6. Seria konkursowa została odwołana.
  7. Skład zespołu: Łukasz Rutkowski, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Kamil Kowal
  8. Skład zespołu: Łukasz Rutkowski, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Dawid Kowal
  9. Skład zespołu: Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny, Jakub Kot i Maciej Kot
  10. Skład zespołu: Jakub Kot, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, Maciej Kot
  11. Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot
  12. Skład zespołu: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch.
  13. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Kamil Stoch.
  14. Skład zespołu: Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula, Kamil Stoch
  15. Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  16. Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
  17. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Adam Małysz
  18. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki i Kamil Stoch
  19. Skład zespołu: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła
  20. Dane dotyczące drużynowych konkursów mogą być niepełne.
  Wolfgang Loitzl (ur. 13 stycznia 1980 w Bad Ischl) – austriacki skoczek narciarski, indywidualny złoty medalista mistrzostw świata z 2009, drużynowy: złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010, siedmiokrotny (w tym sześciokrotnie złoty) medalista mistrzostw świata, złoty i brązowy medalista mistrzostw świata w lotach.Titisee-Neustadt Five 2020 – pierwsza edycja tego turnieju, która odbędzie się w dniach 17–19 stycznia 2020 roku na skoczni Hochfirstschanze w Neustadt w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] 6 [7] [8]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Andrzej Stękała (ur. 30 czerwca 1995) – polski skoczek narciarski. Zwycięzca zawodów FIS Cup w skokach narciarskich 2014/2015.
  Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2014 – 23. edycja mistrzostw świata w lotach narciarskich, która odbędzie się w 2014 roku w czeskim Harrachovie. Areną zmagań skoczków będzie mamucia skocznia Čerťák o rozmiarze skoczni 205 metrów. Zawody są wstępnie planowane na dni 14–16 marca 2014 roku. Będą to czwarte w historii zawody tej rangi rozgrywane w tym miejscu (poprzednio w 1983, 1992 i 2002 roku).
  Stefan Jarosław Hula (ur. 29 września 1986 w Bielsku-Białej) – polski skoczek narciarski, reprezentant Polski, zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane. Syn specjalisty kombinacji norweskiej – Stefana Mariana Huli. Drużynowy brązowy medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018, a także Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018.
  Grzegorz Miętus (ur. 20 lutego 1993 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, reprezentant Klubu Sportowego Start Krokiew Zakopane, młodszy brat Krzysztofa Miętusa.
  Konkursy skoków narciarskich na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2007 odbyły się w dniach 15-17 marca 2007. Składały się na nie zawody indywidualne i drużynowe mężczyzn oraz indywidualne kobiet.
  61. Turniej Czterech Skoczni (niem. 61. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, która przeprowadzona została w sezonie 2012/2013 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.
  65. Turniej Czterech Skoczni (niem. 65. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2016/2017 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.091 sek.