• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maciej Frankiewicz  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  15 Pułk Ułanów Poznańskich (15 p.uł.) – oddział kawalerii Armii Wielkopolskiej, Wojska Polskiego II RP i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.Bolesławiec – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Mosina, nad Kanałem Mosińskim. Dawniej własność rodu Potockich herbu Pilawa.
  Obchody święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Maciej Frankiewicz pierwszy od prawej
  Kwiaty i znicze zakrywające grób Macieja Frankiewicza w dniu pogrzebu 19 czerwca 2009
  Pogrzeb Macieja Frankiewicza na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Prezydenta żegnały tysiące Poznaniaków

  Maciej Krzysztof Frankiewicz (ur. 14 grudnia 1958 w Poznaniu, zm. 16 czerwca 2009 w Śremie) – polski działacz polityczny, samorządowy i sportowy; w latach 1999–2002 wiceprezydent, od 2002 do śmierci – zastępca prezydenta Poznania. W Zarządzie Miasta odpowiadał za oświatę, sport oraz kulturę.

  Powstanie wielkopolskie – powstanie polskich mieszkańców Prowincji Poznańskiej przeciwko Rzeszy Niemieckiej wkrótce po zakończeniu I wojny światowej. Polacy domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Polski, która w tym czasie umacniała swą niepodległość.Zdzisław Fortuniak (ur. 21 lutego 1939 w Wieszczyczynie) – polski biskup rzymskokatolicki, doktor teologii, biskup pomocniczy poznański od 1982.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 2 Upamiętnienie
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Cmentarz komunalny nr 2 Junikowo w Poznaniu – największy w Poznaniu cmentarz komunalny pod względem liczby pochowanych (drugi po Cmentarzu Miłostowo pod względem powierzchni), znajdujący się w południowo-zachodniej części miasta, na Grunwaldzie (Junikowo), pomiędzy ulicami Grunwaldzką a Cmentarną.
  Wybory parlamentarne w Polsce w 2001 r. odbyły się 23 września. Zastosowano nowo uchwaloną ordynację wyborczą do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
  Akcja Wyborcza Solidarność Prawicy – koalicja wyborcza zawarta 24 maja 2001 przed wyborami parlamentarnymi przewidzianymi na ten rok.
  Stan wojenny w Polsce 1981–1983 – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.
  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (ukr. Чемпіонат Європи з футболу 2012), oficjalnie UEFA Euro 2012 (ukr. УЄФА Євро 2012) – czternasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn, zorganizowany wspólnie przez Polskę i Ukrainę.
  Politechnika Poznańska – państwowa szkoła wyższa o profilu technicznym w Poznaniu. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 8. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 865. pośród wszystkich typów uczelni.
  Konsulaty w Poznaniu - miasto Poznań jest znaczącym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym i handlowym w Polsce. Z tego tytułu wiele państw ulokowało tutaj przedstawicielstwa - konsulaty.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.