Macclesfield (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Macclesfield – były dystrykt w hrabstwie Cheshire w Anglii. W 2001 roku dystrykt liczył 150 155 mieszkańców.

High Legh – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 35 km na północny wschód od miasta Chester i 259 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1632 mieszkańców.Bollington – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie North West England, w hrabstwie Cheshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 7095 osób.

Civil parishes[ | edytuj kod]

 • Adlington, Agden, Alderley Edge, Ashley, Aston By Budworth, Bexton, Bollington, Bosley, Chelford, Chorley, Disley, Eaton, Gawsworth, Great Warford, Henbury, High Legh, Higher Hurdsfield, Kettleshulme, Knutsford, Little Bollington, Little Warford, Lower Withington, Lyme Handley, Macclesfield Forest and Wildboarclough, Marthall, Marton, Mere, Millington, Mobberley, Mottram St. Andrew, Nether Alderley, North Rode, Ollerton, Over Alderley, Peover Inferior, Peover Superior, Pickmere, Plumley, Pott Shrigley, Poynton-with-Worth, Prestbury, Rainow, Rostherne, Siddington, Snelson, Sutton, Tabley Inferior, Tabley Superior, Tatton, Toft i Wincle.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Marton – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. W 2011 roku civil parish liczyła 243 mieszkańców. Marton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Meretone/Merutune.Agden – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 38 km na północny wschód od miasta Chester i 259 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 146 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Knutsford – miasto w Wielkiej Brytanii hrabstwie Cheshire w dystrykcie Macclesfield. Położone na południowy zachód od Manchesteru i północny zachód Macclesfield. Liczy ok. 19 000 mieszkańców.
  Aston by Budworth – civil parish w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Na jej terenie znajdują się m.in. wsie Arley i Bate Heath.
  Little Warford – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 42 km na wschód od miasta Chester i 246 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 275 mieszkańców.
  Eaton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 47 km na wschód od miasta Chester i 234 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 289 mieszkańców.
  Mere – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 35.5 km na zachód od miasta Chester i 256.5 km na północny wschód od Londynu. W 2011 roku civil parish liczyła 657 mieszkańców. Mere jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Mera.
  Alderley Edge – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 46 km na wschód od miasta Chester i 246 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4408 mieszkańców.
  Little Bollington – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Cheshire, w dystrykcie (unitary authority) Cheshire East. Leży 38 km na północny wschód od miasta Chester i 259 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 162 mieszkańców.

  Reklama