• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Małgorzata Ostrowska - piosenkarka  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  San Remo, włos. Sanremo (Sanremu w języku liguryjskim) – miejscowość położona nad Morzem Śródziemnym, w zachodniej części Ligurii, w północno-zachodnich Włoszech. Została ona założona przez starożytnych Rzymian i jest najlepiej znanym ośrodkiem kulturalnym prowincji Imperia, a także najpowszechniejszym celem turystycznym włoskiej Riwiery. Miasto jest gospodarzem takich wydarzeń jak Festiwal Piosenki Włoskiej, wyścig kolarski Mediolan – San Remo czy podzielony na sekcje tańca, teatru i muzyki GEF Festival Mondiale di Creativita nella scuola (The World Festival of Creativity in Schools).Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Małgorzata Ostrowska wraz z zespołem w trakcie koncertu (luty 2009)

  Małgorzata Maria Ostrowska (ur. 2 maja 1958 w Szczecinku) – polska piosenkarka rockowa.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy solowe
 • 3.2 Single
 • 3.3 Albumy z Lombardem
 • 3.4 Inne
 • 4 Filmografia
 • 5 Uwagi
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Biografia[]

  Małgorzata Ostrowska zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. Studiowała w Studiu Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej, śpiewała wraz z grupą wokalną Vist (z Wandą Kwietniewską, Andrzejem Sobolewskim i Grzegorzem Stróżniakiem). Jest laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie w 1975 roku zdobyła główną nagrodę, Złoty Samowar, za interpretację piosenki "Słowiki" (oryg. "Соловьи"). W roku 1981 została wokalistką zespołu Lombard, i jej współpraca z nim trwała przez dziesięć lat. W roku 1999 rozpoczęła karierę solową. W 2008 roku pojawiła się gościnnie na płycie KSU, a wcześniej nagrywała z takim wykonawcami jak: Lech Janerka, Dżem, Michał Urbaniak i Acid Drinkers. Z Lombardem zaprezentowała się m.in. na festiwalu w Sanremo, z jazzową formacją Basspace nagrała płytę i koncertowała na Jazz Jamboree, zagrała tytułową rolę w musicalu "Pocałunek kobiety pająka", a w Teatrze Muzycznym w Gdyni kreowała postać Marii Magdaleny w spektaklu "Jesus Christ Superstar". W filmie "Podróże pana Kleksa" pojawiła się jako królowa Aba śpiewając "Meluzynę". W Sopocie (1999) otrzymała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności, a w Opolu (2007) odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd.

  Kreacje – longplay zespołu Lombard. Wydany w sierpniu 1987 nakładem wydawnictwa Pronit. Na płycie wyraźnie słychać fascynacje Grzegorza Stróżniaka (lidera Lombardu) muzyką musicalową.Lombard – polski zespół pop-rockowy, który zyskał dużą popularność w latach 80. i na początku lat 90. XX wieku. W latach 80. należał do ścisłej czołówki polskich wykonawców, znany m.in. z takich przebojów jak: "Przeżyj to sam" czy "Szklana pogoda".


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jazz Jamboree Festival – jeden z większych i najstarszych festiwali jazzowych w Europie odbywający się w Warszawie. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazz Jamboree.
  Grzegorz Stróżniak (ur. 30 kwietnia 1958 w Poznaniu) – polski muzyk; wokalista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer i lider zespołu Lombard.
  Szara maść – czwarty długogrający album studyjny zespołu Lombard, wydany w czerwcu 1984 roku, nakładem wydawnictwa Savitor.
  Welcome Home – longplay zespołu Lombard, wydany w czerwcu 1990 nakładem wydawnictwa ZPR Records. Wydanie CD Polmark zostało wzbogacone o utwór "Krótki odlot". Wydanie DG CD z 2000 roku wydawnictwa Koch International obok wspomnianego wcześniej zawiera kolejne dwa utwory "Mister of America" i "Dotykaj mnie".
  Gold – album kompilacyjny zespołu Lombard. Wydany w roku 1998 nakładem wydawnictwa Koch International. Jest to reedycja albumu Gold z 1996 roku, jednak w stosunku do tamtego wydania zmieniono kolejność utworów.
  Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.
  LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako do całości. Do grupy osób transgenderycznych wlicza się również osoby transseksualne. W ogólnej definicji terminem tym określa się ogół osób, które tworzą mniejszości o odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osób o tożsamości płciowej niezgodnej z płcią biologiczną (osoby transgenderyczne i transseksualne).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.069 sek.