• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • MTV Europe

  Przeczytaj także...
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.VH1 Classic Europe – kanał muzyczny koncernu MTV Networks Europe przeznaczony na szeroko rozumiany rynek europejski. Kanał powstał w gudniu 2005 roku. Został wydzielony z kanału VH1 Classic UK. Jest produkowany w Polsce, przez spółkę MTV Networks Polska.
  VH1 Europe (znany również pod nazwą VH1 European) - telewizyjny kanał muzyczny przeznaczony na rynek europejski, należący do koncernu MTV Networks. Prezentuje głównie muzykę od lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, aż po przeboje ostatnich miesięcy.

  MTV Europe – kanał muzyczny powstały 1 sierpnia 1987 roku.

  Kanał obecnie nadaje w Polsce, na Litwie, Białorusi, Holandii, Łotwie, Estonii i Islandii.

  Oddziały MTV[ | edytuj kod]

  Powstanie polskiego oddziału wiązało się z strategią jaką MTV obrało pod koniec lat 90. Wtedy to MTV Europe (powstałe w 1986 roku) rozpoczęto rozwój narodowych ośrodków i odejście od zasady "jeden świat, jeden język, jedno MTV". W tym samym czasie co MTV Polska powstało np: MTV Central (kraje niemieckojęzyczne) - 1997, MTV Rosja, MTV Nordic (dla Skandynawii, ale po angielsku) - 1998, MTV Hiszpania, MTV Francja, MTV Holandia - 2000, MTV Rumunia - 2002, MTV Portugalia - 2003.

  MTV Polska – muzyczno-rozrywkowa stacja telewizyjna powstała 7 lipca 2000 roku z połączenia filii MTV na Europę oraz polskiej telewizji muzycznej Atomic TV.Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie, jeden z krajów bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO; graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południowego zachodu z Polską, od wschodu z Białorusią, od północy z Łotwą.

  Obecna siedziba tej stacji, wraz z kanałami VH1 Europe i VH1 Classic Europe, znajduje się w Warszawie.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona stacji
 • Historia MTV Europe
 • Warto wiedzieć że... beta

  Łotwa (łot. Latvija, Republika Łotewska – Latvijas Republika) – państwo w Europie Północnej powstałe po I wojnie światowej, jeden z krajów nadbałtyckich. Członek Unii Europejskiej i NATO.
  Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Islandia (isl. Ísland, wym. ˈistlant; Republika Islandii, isl. Lýðveldið Ísland) – państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Stolicą państwa jest Reykjavík. Islandia jest jednym z krajów nordyckich.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.