• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • MTV Base

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.MTV Dance – brytyjski kanał telewizyjny poświęcony elektronicznej muzyce tanecznej. Należy do międzynarodowej sieci MTV Networks. Rozpoczął nadawanie w 2001 roku. Od 7 marca 2008 roku kanał dostępny jest w polskich sieciach kablowych zastępując kanał MTV Base. Tematyką muzyki tanecznej w MTV początkowo zajmował się nieistniejący już kanał MTV Extra.
  Viacom International Media Networks (także: VIMN; dawniej: MTV Networks Europe) – jeden oddział regionalny Viacom International Media Networks, części Viacom Media Networks odpowiedzialnej za produkcję i dystrybucję kanałów telewizyjnych tego nadawcy poza granicami Stanów Zjednoczonych. VIMN odpowiada w strukturach MTV za region Europy (w tym Kaukazu) i Bliskiego Wschodu. Główne siedziby VIMN znajdują się w Londynie oraz w Warszawie (w stolicy Polski zlokalizowano dział zajmujący się ofertą programową VIMN). Ponadto sieć posiada mniejsze biura w wielu spośród krajów, gdzie nadawane są jej kanały.

  MTV Basebrytyjski kanał muzyczny nadający muzykę Hip-hop i RnB. Wystartował 1 lipca 1999 roku. Należy do grupy MTV Networks Europe.

  W Polsce został zastąpiony przez MTV Dance 7 marca 2008 roku z powodu słabej oglądalności. Kanał można odbierać w Wielkiej Brytanii.


  Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Prezentacja MTV Base (wersja brytyjska) – screenshoty i opis
 • Prezentacja MTV Base (wersja francuska) – screenshoty i opis
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.849 sek.