• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • MTV  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Viacom Media Networks (znane do 2011 roku jako MTV Networks) – korporacja medialna należąca do koncernu Viacom. Założona została w 1984 roku, po tym jak Warner Communications i American Express połączyły się w Warner-Amex Satellite Entertainment, postanowiono część poświęconą telewizji kablowej oddzielić i tak właśnie utworzono Viacom Media Networks.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Na zdjęciu: logo MTV

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.

  Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.Scream – amerykański serial telewizyjny (dramat, horror) wyprodukowany przez MTV Production Development oraz Dimension TV. Serial jest oparty na serii filmów Krzyk (film 1996) Wesa Cravena. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany 30 czerwca 2015 roku

  Spis treści

 • 1 MTV w popkulturze
 • 2 Programy MTV
 • 2.1 Programy komediowe / satyryczne
 • 2.2 Animacje / Kreskówki
 • 2.3 Reality show
 • 2.4 Dramat
 • 3 Obecnie emitowane
 • 4 Dawniej emitowane
 • 4.1 Nagrody
 • 4.1.1 Nagrody Filmowe
 • 4.1.2 Nagrody ze świata mody
 • 4.2 Regionalne oddziały MTV
 • 5 Cenzura w MTV
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.

  MTV w popkulturze[]

  MTV powstała w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych, posiadając na początku licencje na emisję 180 teledysków i docierając do około dwóch milionów odbiorców. Od czasów założenia do dziś przewija się jako jedna z wizytówek kultury masowej, kształtuje trendy, zachowania i modę. Jej wpływ jest tak wielki, że w socjologii czasem używa się określenia Pokolenie MTV. Pierwszym teledyskiem wyemitowanym w MTV był Video Killed the Radio Star - The Buggles (był również milionowym teledyskiem MTV).

  Viva la Bam to nazwa programu rozrywkowego typu reality show (mimo że wiele fragmentów jest wyreżyserowanych) wyświetlanego w MTV, którego głównym bohaterem jest skater Bam Margera jego rodzina oraz znajomi. Program był spin-offem Jackassa, gdzie występował Margera i większość osób z głównej obsady. Każdy odcinek miał specyficzny temat, misję lub wyzwanie, które wykonywane było poprzez robienie żartów, jeżdżenie na deskorolce i zwoływanie do pomocy przyjaciół i ekspertów.Telewizja satelitarna – telewizja wykorzystująca nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi. Cechą charakterystyczną tego sposobu emisji jest możliwość pokrycia sygnałem ogromnych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub nieopłacalne.

  Obecnie MTV posiada licencje na emisję tysięcy teledysków, a jej widownia sięga półtora miliarda osób, w ponad stu czterdziestu krajach na całym świecie. MTV szczyci się, że wypromowała takie gwiazdy jak: Michael Jackson, Britney Spears, Justin Timberlake, 50 Cent, Eminem i Madonna.

  The Real World – amerykański reality show. Serial emitowany w MTV relacjonujący życie młodych niedoświadczonych życiowo ludzi. Siedem nieznanych sobie wcześniej osób z różnych stron świata i środowisk decyduje się na spędzenie kilku miesięcy pod jednym dachem w obecności kamer. Dzięki Real World możemy się dowiedzieć jakie problemy i spięcia powoduje przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę. Wszystkie z dotychczasowych edycji programu cieszyły się ogromną popularnością, obfitując w zaskakujące zwroty akcji i skandale z udziałem samych bohaterów.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Beavis i Butt-head (ang. Beavis and Butt-head) – amerykański serial animowany stworzony przez Mike’a Judge’a, którego protoplastą była krótka animacja Frog Baseball. Premierowe odcinki emitowano od 8 marca 1993 do 28 listopada 1997 roku. Na 27 października 2011 roku zaplanowano emisję kolejnej, ósmej serii.
  South Park – amerykański serial animowany powstający od roku 1997. Autorami scenariuszy są Trey Parker i Matt Stone.
  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.
  Światła Manhattanu - amerykański program typu reality show, wyprodukowany przez telewizję MTV. Jest to spin-off innego popularnego programu stacji MTV - Wzgórza Hollywood (The Hills). Program opowiada o życiu Whitney Port, która przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby pracować dla projektantki mody Diane von Fürstenberg. Premiera programu miała miejsce 29 grudnia 2008 roku.
  Finding Carter – amerykański serial telewizyjny (dramat obyczajowy, serial młodzieżowy) emitowany od 8 lipca 2014 roku przez MTV.Twórcą serialu jest Emily Silver.
  Zakochaj się w Tili Tequili ("A shot at love with Tila Tequila") to amerykański program telewizyjny typu reality show, wzorowany na programie randkowym Kawaler do wzięcia. Premierowy odcinek został wyemitowany 9 października 2007 roku na antenie MTV. Gwiazdą programu jest biseksualna, amerykańska modelka, urodzona w Singapurze - Tila Tequila. Uczestnicy - 16 heteroseksualnych mężczyzn oraz 16 lesbijek, mieszkają w domu Tili, dzielą jedno łóżko i rywalizują o jej uwagę i względy. Do wyjawienia orientacji Tili doszło dopiero w trakcie trwania programu, po wyeliminowaniu pierwszych 10 osób. Dziesięcioodcinkowy program został wyprodukowany przez firmę 495 Productions oraz MTV. Zakochaj się w Tili Tequili II wyemitowano 22 kwietnia 2008 roku.
  Wzgórza Hollywood (ang. The Hills) - program telewizyjny typu reality show, opowiadający o życiu kilku młodych ludzi mieszkających w Los Angeles w stanie Kalifornia. Program miał swoją premierę 31 maja 2006 roku. Pokazywał prywatne życie gwiazdy Laguna Beach Lauren Conrad, kiedy przeprowadziła się do Los Angeles. Zostało jednak potwierdzone, iż inna gwiazda Laguna Beach - Kristin Cavallari zastąpi Conrad w drugiej połowie sezonu piątego. 16 lipca 2009 roku Kristin ogłosiła, że podpisała kontrakt na dwa kolejne sezony, co oznacza, iż Wzgórza Hollywood będą się toczyć na pewno do siódmego sezonu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.