• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • MAME

  Przeczytaj także...
  Automat do gry – konstrukcja służąca rozrywce, umieszczana najczęściej w salonach gier bądź też pubach lub klubach. Uruchomienie automatu następuje w momencie wrzucenia monety bądź żetonu w otwór wrzutowy, zabawa ograniczona jest zwykle pewnym wyznacznikiem narzuconym przez producenta lub właściciela automatu (np. liczba prób, przejście na wyższy poziom, zdobycie określonego celu w zadanym czasie, ukończenie gry).Emulator – program komputerowy, który duplikuje funkcje jednego systemu informatycznego w innym, dzięki czemu ów drugi system zwraca te same rezultaty, co pierwszy. Mówimy wtedy, że pierwszy system jest emulowany przez drugi.
  The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.

  MAME (ang. Multiple Arcade Machine Emulator) – emulator pozwalający na uruchomienie gier ze starych automatów do gry na współczesnych platformach sprzętowych. Twórcą emulatora jest Nicola Salmoria, a pierwszą wersję programu (0.1) stworzył w 1997 roku. Serwis Joystiq umieścił MAME na liście programów, które każdy gracz powinien posiadać.

  Joystiq – blog o grach komputerowych stworzony w czerwcu 2004 jako część blogów firmy Weblogs, Inc. Strona zajmuje się pisaniem nowości i recenzowaniem gier komputerowych.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Latest MAME Release. mamedev.org. [dostęp 2016-10-21].
  2. J. C. Herz: With Software Sleight of Hand, Video Ghosts Walk. The New York Times. [dostęp 2014-05-08].
  3. MAME – Project History. mamedev.org. [dostęp 2014-05-08].
  4. Conrad Quilty-Harper: PC and Mac applications that every gamer should have. Joystiq, 2005-12-16. [dostęp 2014-05-08].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa projektu MAME • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.