• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mühlhausen - powiat Rhein-Neckar

  Przeczytaj także...
  Rejencja Karlsruhe (niem. Regierungsbezirk Karlsruhe) – jedna z czterech rejencji niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Główny urząd rejencji, prezydium (Regierungspräsidium) ma siedzibę w Karlsruhe. Prezydium rejencji podlega Ministerstwu Spraw Wewnętrznych (Innenministerium) Badenii-Wirtembergii.Heidelberg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, nad Neckarem. Siedziba powiatu Rhein-Neckar, jednak do niego nie należy. Liczba mieszkańców wynosi 147 312 (31 grudnia 2010), a powierzchnia miasta 108,83 km².
  Droga krajowa 39 (Bundesstraße 39, B 39) – niemiecka droga krajowa przebiegająca na osi wschód, zachód od skrzyżowania z drogą B37 we Frankenstein w Nadrenii-Palatynacie do skrzyżowania z drogą B14 w Mainhardt w Badenii-Wirtembergii.

  Mühlhausen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, w powiecie Rhein-Neckar, wchodzi w skład związku gmin Rauenberg. Leży w Kraichgau, nad rzeką Waldngelbach, ok. 18 km na południe od Heidelberga, przy drodze krajowej B39.

  Region Rhein-Neckar – region w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe. Siedzibą regionu jest miasto Mannheim. Region jest częścią regionu metropolitarnego Rhein-Neckar (Metropolregion Rhein-Neckar) który poza Badenią-Wirtembergią zajmuje również część Nadrenii-Palatynatu (sześć miast na prawach powiatu i cztery powiaty) oraz Hesji (jeden powiat). Region metropolitarny liczy 5 637,78 km² i zamieszkiwany jest przez ok. 2,36 milionów ludzi.Związek gmin Rauenberg – związek gmin (niem. Gemeindeverwaltungsverband) w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, w powiecie Rhein-Neckar. Siedziba związku znajduje się w mieście Rauenberg, przewodniczącym jego jest Frank Broghammer.
  Kraichgau – pagórkowata wyżyna znajdująca się na terenie Badenii-Wirtembergii, na pograniczu krain historycznych Palatynatu Reńskiego, Wirtembergii i Badenii. Od północy przechodzi w Odenwald, od południa w Schwarzwald; od wschodu ogranicza ją rzeka Neckar, od zachodu Nizina Górnoreńska. Najwyższy szczyt Steinsberg wznosi się 333 m n.p.m. w granicach administracyjnych miasta Sinsheim; ze znajdującej się na nim wieży zamkowej rozciąga się widok na rozległą okolicę. Wyżyna zajmuje powierzchnię 1630 km², jest gęsto zaludniona i posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną; rozwinięte rolnictwo, w tym uprawa winorośli. Liczne solanki spowodowały rozwój uzdrowisk Największe miasta znajdują się na skraju wyżyny: Karlsruhe, Pforzheim, Heilbronn.Powiat Rhein-Neckar (niem. Rhein-Neckar-Kreis) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar. Stolicą powiatu jest miasto na prawach powiatu Heidelberg, które jednak do powiatu nie należy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.