• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lynwood - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Hrabstwo Los Angeles (ang. Los Angeles County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Jest najbardziej zaludnionym hrabstwem w tym kraju. Według danych United States Census Bureau z roku 2009 populacja wynosiła 9 848 011 mieszkańców, podczas gdy cały stan Kalifornia miał 36 961 664 ludności. Hrabstwo powstało w 1850, a jego siedzibą administracyjną jest miasto Los Angeles.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Lynwood – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. W 2010 zamieszkiwało je 69 772 osób. Miasto leży na wysokości 28 metrów n.p.m. i zajmuje powierzchnię 12,536 km².

  Prawa miejskie uzyskało 16 lipca 1921.

  Ludzie związani z Lynwood[ | edytuj kod]

   Zobacz też kategorie: Ludzie związani z Lynwood (Kalifornia), Ludzie urodzeni w Lynwood (Kalifornia).

  W Lynwood urodził się Kevin Costner, amerykański aktor i reżyser filmowy.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Straight Outta Lynwood – album muzyczny Weird Al Yankovica wydany w 2006 roku. Tytuł albumu jest parodią N.W.A - Straight Outta Compton, jednak może pochodzić z mody na nazywanie albumów "Straight Outta _____", gdzie w miejscu kreski wstawia się nazwę swojej miejscowości. Weird Al pochodzi z Lynwood w Kalifornii, stąd Lynwood w nazwie albumu.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Straight Outta Lynwood
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Feature Detail Report for: Lynwood (ang.). Geographic Names Information System. [dostęp 2017-03-04].
  2. Mayor Maria T. Santillan-Beas (ang.). lynwood.ca.us. [dostęp 2017-03-04].
  3. 2010 place list. United States Census. [dostęp 2017-03-04].
  4. Kevin Costner (ang.). tvguide.com. [dostęp 2019-01-16].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa miasta. [dostęp 2017-03-04].
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.754 sek.