• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lynne Cheney

  Przeczytaj także...
  Partia Republikańska (ang. Republican Party) – amerykańska konserwatywna partia polityczna założona w 1854. Jedna z dwóch głównych sił politycznych w USA, obok Partii Demokratycznej. Potocznie nazywana „Grand Old Party” (GOP).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  14 sierpnia jest 226. (w latach przestępnych 227.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 139 dni.

  Lynne Ann Vincent Cheney (ur. 14 sierpnia 1941 w Casper w Wyoming) – małżonka byłego wiceprezydenta USA Dicka Cheneya, od 2001 do 2009 druga dama Stanów Zjednoczonych.

  W 1964 została małżonką przyszłego republikańskiego polityka Dicka Cheneya, z którym ma dwie córki:

 • Elizabeth Cheney (ur. 28 lipca 1966)
 • Mary Cheney (ur. 14 marca 1969)
 • W 2018 filmie Vice w reżyserii Adama McKaya w postać Lynne Vincent Cheney wcielły się Amy Adams (główna rola) oraz Cailee Spaeny (jako nastolatka).

  Adam McKay (ur. 17 kwietnia 1968 w Filadelfii) – amerykański reżyser, scenarzysta, komik i producent filmowy, okazjonalnie aktor. Laureat Oscara. Casper – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Wyoming. Siedziba hrabstwa Natrona. W roku 2000 miasto liczyło 49 644 mieszkańców

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Vice w bazie IMDb (ang.)
  Amy Lou Adams (ur. 20 sierpnia 1974 w Vicenza, Włochy) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Córka Kathryn i Richarda Adamsa.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Warto wiedzieć że... beta

  Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki jest obierany na cztery lata wraz z prezydentem. Na wiceprezydenta może kandydować osoba, która posiada bierne prawo wyborcze w wyborach prezydenckich.
  Richard Bruce „Dick” Cheney (ur. 30 stycznia 1941 w Lincoln) – polityk amerykański, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych (od 20 stycznia 2001 do 20 stycznia 2009).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Vice – amerykański film z 2018 roku w reżyserii Adama McKaya, który był także scenarzystą. Biografia wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Dicka Cheneya.
  Cailee Spaeny (/ˈkeɪli ˈspeɪni/; ur. 24 lipca 1997 w Springfield) – amerykańska aktorka, która wystąpiła m.in. w filmie Pacific Rim: Rebelia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.