• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lutricia McNeal  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.

  Lutricia McNeal (ur. 27 listopada 1973 w Oklahoma City) – amerykańska wokalistka R&B, pop. Popularność zyskała w latach dziewięćdziesiątych, dzięki przebojom Someone Loves You Honey, Perfect Love, coverem utworu You showed me, Ain't that just the way czy Stranded.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Oklahoma City, w USA. Dorastała w licznej rodzinie – wśród czterech braci i czterech sióstr.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.

  Na początku lat 90. odkryła Europę, a przede wszystkim Szwecję. Tam właśnie rozpoczęła współpracę z grupą producencką Rob'n'Raz. Uczestniczyła w ich projekcie Rob'n'Raz DLC – gdzie była wokalistką. Wspólnie z nimi nagrała dwa albumy, które zawierały takie przeboje jak Clubhopping, Bite the Beat i In Command. W Sztokholmie artystka poznała także swojego męża i chociaż obecnie mieszka w Dallas, w Texasie powraca do Szwecji by nagrywać muzykę.

  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  Na przełomie roku 1996/97 wokalistka przygotowała swoją pierwszą solową płytę 'My Side Of Town'. Pierwszy singiel z tego albumu Ain't That Just The Way – cover piosenki z lat 70. – osiągnął pierwsze miejsce szwedzkiej listy przebojów, a niebawem stał się przebojem w całej Europie (drugie miejsce w Austrii, piąte w Niemczech, piętnaste w Finlandii) i Azji. Znalazł się nawet na szczycie listy US Billboard Dance Charts. Wkrótce McNeal otrzymała nagrodę dla Najlepszej Nowej Artystki Muzyki Dance w Szwecji. Drugim singlem wokalistki był My Side Of Town (znalazł się na m.in. 1. miejscu listy najlepszych singli w Nowej Zelandii, w Szwecji tylko na 30. pozycji). Kolejne utwory Stranded, Someone Loves You Honey i The Greatest Love You'll Never Know znalazły się w pierwszej dwudziestce UK Singles Chart, z czego największym osiągnięciem jest wynik Stranded. Utwór uplasował się na 3. miejscu listy.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Następny album artystki 'Whatcha Been Doing' ukazał się w maju 2000 roku i znalazł ponad 1,5 miliona nabywców na całym świecie. Artystka zrezygnowała chwilowo z biznesu muzycznego by poświęcić macierzyństwu. Polska premiera kolejnej płyty 'Metroplex' odbyła się 17 lutego 2003 roku. Materiał był nagrywany jesienią 2001 roku w studiach w Los Angeles, Londynie i Sztokholmie. Półtora roku później, w październiku 2004, wokalistka zaprezentowała kolejny longplay 'Soulsister Ambassador'. Jak to określiła sama, jest to najbardziej osobista płyta w całej jej karierze. Niestety sprzedała się najgorzej, a single z tego wydawnictwa bardzo kiepsko radziły sobie na listach przebojów. Promujący album utwór Promise Me znalazł się zaledwie na 86. miejscu listy przebojów w Niemczech. Najmniejszy sukces z dotychczasowych dokonań artystki osiągnęły single Hold That Moment oraz przebojowy i taneczny Same, Same, Same. Oba utwory zapowiadały najnowszy album artystki Great Memories.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Piosenkarka jest matką dwójki synów: Deana (urodzonego w 1990 roku) oraz 10 lat młodszego Dallasa. W październiku 2004 roku pozowała dla niemieckiej edycji magazynu Playboy. Otwarcie krytykowała politykę George'a W. Busha. Jej ojciem jest pastorem.

  W 2020 roku wydała odnowioną wersję utworu „Ain't That Just The Way” pod tym samym tytułem. Singel stał się przebojem na terenie Polski zajmując 70. pozycję na liście AirPlay – Top.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  27 listopada jest 331. (w latach przestępnych 332.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 34 dni.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  AirPlay – Top (dawniej Poland Top 5, następnie Top 5 airplay) – oficjalna lista dwudziestu najczęściej granych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień na stronie Związek Producentów Audio-Video, gdzie znajduje się także jej archiwum. Monitorowaniem ich popularności zajmuje się BMAT, hiszpańska firma badająca airplay 700 stacji radiowych i telewizyjnych w 17 krajach na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.